Krokodyl gigant złapany po 8 latach. Waży tyle, co mały samochód

Australijscy urzędnicy poinformowali o złapaniu olbrzymiego krokodyla słonowodnego. Gigant o wadze 600 kg pozostawał nieuchwytny przez przeszło 8 lat. Znaleziono go w rzece w pobliżu rampy dla łodzi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Chociaż średnia długość krokodyla wynosi ok. 5 m, to według National Geographic rzadko udaje się złapać tak wielkie okazy
Chociaż średnia długość krokodyla wynosi ok. 5 m, to według National Geographic rzadko udaje się złapać tak wielkie okazy (Twitter.com/ CNN)
WP

Bestia o długości 4,7 m została znaleziona w pułapce poniżej północnego miasta Katherine. Po raz pierwszy była zauważona w 2010 r. Władze Australii od lat próbowały bezskutecznie złapać krokodyla, którego wiek szacuje się na *60 lat. *

Zobacz też: Gigantyczny krokodyl

– Polowaliśmy na niego wiele lat. Ten krokodyl był naprawdę trudny do uchwycenia – mówił burmistrz John Burke dla telewizji ABC. – Złapanie go przyprawiło nas o prawdziwy dreszczyk emocji, ale zwróćmy także uwagę na wielkość tego zwierzęcia i to, ile ma lat! To dopiero rzadkość, złapać giganta w tak sędziwym wieku. Miejmy dla niego trochę szacunku – dodał.

WP

– Zwierzę zostało przetransportowane na farmę krokodyli, by nie zagrażało lokalnej populacji – skomentował szef operacyjny Dzikich Terytoriów Północnych Tracey Duldig. Przyznał, że to największy krokodyl jakiego kiedykolwiek usunięto z Katherine River.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Turystyka
WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP