Trwa ładowanie...
d3rrl7k

Krótki lot i gwarancja pięknej pogody. Tego w Bułgarii nie możesz przegapić

Bułgaria spodoba się nawet najbardziej wybrednym podróżnikom. Piękna pogoda, serdeczni mieszkańcy i zjawiskowe plaże to tylko kilka z powodów, dla których warto odwiedzić ten piękny kraj. Dwie godziny lotu wystarczą, byś znalazła się w miejscu, w którym jest wiele do zobaczenia i posmakowania. Zobacz, czego nie możesz przegapić!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Te plaże każdego roku są oblegane przez turystów
Te plaże każdego roku są oblegane przez turystów (Shutterstock.com)
d3rrl7k

Idealna lokalizacja
Leżąca na zachodnim brzegu Morza Czarnego Bułgaria to wspaniałe miejsce na wypoczynek. Położenie kraju gwarantuje przyjemną, przyjemną pogodę, która definitywnie uświetnia urlop i zaprasza do leniuchowania na plaży. Umiarkowany, ciepły klimat jest doskonały do kąpieli w morzu i tych słonecznych. Nie musisz się obawiać, że zaskoczy cię ukrop nie do wytrzymania. Wybrzeże leżące na południowym wschodzie rozwija się w bardzo szybkim tempie, by kusić swoim urokiem jak największą rzeszę spragnionych wypoczynku ludzi. Najpopularniejsze z kurortów - Złote Piaski i Słoneczny Brzeg to miejsca tętniące życiem i pełne różnorodnych rozrywek. Wakacje w hotelu 50 metrów od plaży kosztują mniej niż 1800 złotych.

   Shutterstock.com

Niezwykła kultura
Choć Bułgaria to niewielki kraj, jej kultura kształtowała się przez wieki. Łączy w sobie wpływy bałkańskie, słowiańskie i arabskie, co stanowi o jej wyjątkowości. Kraj, którego burzliwa historia sięga 3000 lat, ma wiele do zaoferowania. Przez długi czas był pod władaniem Cesarstwa Bizantyjskiego, którego pozostałości nadal możemy zaobserwować. W Bułgarii do tej pory funkcjonują różne mniejszości narodowe, które, wraz ze skomplikowanymi dziejami, doprawiają tutejszą kulturę o cenne smaczki. Bułgarzy to niezwykle serdeczni i uśmiechnięci ludzie, którzy nadzwyczaj cenią wartości takie jak rodzina. Dlatego tak ważny jest dla nich czas spędzony na biesiadowaniu, zacieśnianiu więzi i upewnienie się, że bliscy są szczęśliwi. Przekłada się to także na traktowanie gości swojego kraju. Troskliwość, z jaką pracownicy hoteli i kurortów podchodzą do turystów jest bardzo urokliwa.

   Shutterstock.com

Atrakcje
Na samym wybrzeżu, w okolicach najpopularniejszych kurortów, znajdziemy perfekcyjnie przygotowaną infrastrukturę. Okolice hoteli przepełnione są restauracjami serwującymi lokalne specjały bułgarskiej kuchni oraz najlepsze napoje i alkohole wytwarzane w okolicy. Szerokie plaże o przyjemnym, drobnym piasku to doskonałe miejsce na leniuchowanie i zabawy. Według legendy na bułgarskich plażach piraci zakopali ogromną ilość złota, które z czasem przemieniło się w piasek charakteryzujący się niezwykłą, intensywną barwą. Chcąc zwiedzić zabytki i warte zobaczenia miejsca, musimy udać się w głąb kraju. Tam znajdziemy pozostałości po panowaniu Turków Osmańskich, miejsca sakralne związane z religią oraz przejawy barwnej i fascynującej kultury bałkańskiej. Wakacje w hotelu w samym centrum Złotych Piasków to koszt poniżej 1500 żłotych.

   Shutterstock.com

Kuchnia
Kuchnię bułgarską charakteryzują specyficzne aromaty, które biorą się przede wszystkim z lokalizacji i warunków pogodowych panujących w tym regionie. W kuchni bułgarskiej znajdziemy wiele nawiązań do dań rosyjskich, włoskich czy greckich. Nie jest tu popularne smażenie na tłuszczu, a miejsce tej obróbki składników zajmuje grillowanie. Dieta mieszkańców przepełniona jest sałatkami i przekąskami opartymi na świeżych warzywach i mięsach. Najczęściej podawana jest koźlina, wieprzowina, wołowina i jagnięcina. Podobnie jak w różnych krajach bliskowschodnich, Bułgarzy spożywają bardzo dużo jogurtu, na przykład formie wszelkiego rodzaju chłodników. Będąc tu na wakacjach, koniecznie spróbuj mięsnego i wegetariańskiego gulaszu, aromatycznych zup oraz dań przygotowanych z użyciem ciasta filo. Bułgarskie wina znane są na całym świecie i swobodnie mogą rywalizować z francuskimi czy włoskimi. Bardzo popularny jest także alkohol zwany rakiją. W smaku podobny jest do brandy, a jej najpopularniejszą wersją jest śliwowica. To nieodłączny element każdej domowej uczty, podczas której celebrowana jest tutejsza kultura w każdym tego słowa znaczeniu.

Zobacz też: Bułgaria - najtańsza riwiera Europy

d3rrl7k

Podziel się opinią

Share

d3rrl7k

d3rrl7k