Trwa ładowanie...

Koronawirus. Kto może zatrzymać się w hotelu od 28 grudnia do 17 stycznia? Znamy treść nowego rozporządzenia

W Dzienniku Ustaw pojawiło się najnowsze rozporządzenie, które precyzuje na jakich zasadach będą działać hotele od 28 grudnia do 17 stycznia, czyli w okresie sylwestrowym i podczas ferii. Działalność hotelarska nie jest możliwa poza wymienionymi w dokumencie wyjątkami, a pole do naginania przepisów jest niewielkie.

Share
Sylwester i ferie zimowe to bardzo ważny okres dla góraliSylwester i ferie zimowe to bardzo ważny okres dla góraliŹródło: Getty Images
d3ifkgs

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020 roku ustanawia zakaz prowadzenia usług hotelarskich do dnia 17 stycznia.

Jest jednak szereg wyjątków. Działać mogą hotele robotnicze i dla pracowników sezonowych, z noclegów korzystać mogą m.in. medycy, a także pacjenci i ich opiekunowie, załogi statków powietrznych, marynarze i pracownicy platform wiertniczych, kierowcy transportu drogowego, kolejarze, a także żołnierze czy dyplomaci. Obiekty hotelowe przyjmować mogą także zawodników, trenerów i członków sztabu szkoleniowego.

Podróże służbowe - konieczne dokumenty

Tym razem bardzo dokładnie sprecyzowano dokumenty, na podstawie których można skorzystać z obiektów noclegowych.

d3ifkgs

Z rozporządzenia wynika, że takie osoby będą musiały potwierdzić, że przebywając w hotelu są tymi osobami, za które się podają i korzystają z noclegu służbowo. I tak wyszczególniono, że w przypadku np. osób wykonujących zawód medyczny - będzie to dokument wystawiony przez podmiot wykonujący działalność leczniczą.

Z kolei w przypadku wykonywania zadań służbowych - legitymacja służbowa. Wykonując pracę zdalną taka osoba będzie musiała mieć odpowiedni dokument wystawiony przez pracodawcę. W przypadku dyplomatów i wykonywania oficjalnych funkcji, odpowiedni dokument będzie musiało wydać MSZ.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Owca w luksusowym hotelu. Spacerowała po korytarzu

d3ifkgs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ifkgs