Trwa ładowanie...

Kula ognia przeszyła niebo. "Niezapomniany widok"

Mieszkańcy kilkunastu stanów USA mieli okazję zobaczyć niesamowite zjawisko. Niebo rozświetlił bowiem meteor z długą, efektowną smugą. W sieci pojawiły się nagrania. "W Polsce też latają" - komentują internauci.

Meteor widziano w kilkunastu stanach USAMeteor widziano w kilkunastu stanach USAŹródło: Adobe Stock
doeg6vf
doeg6vf

Amerykańskie Towarzystwo Meteorologiczne otrzymało w środę 21 lutego kilkanaście doniesień w sprawie kuli ognia, która rozświetliła nocne niebo. Osoby zgłaszające służbom ten incydent, zapewniały, że nigdy czegoś podobnego nie widziały. Widok był co najmniej imponujący.

Spadający meteor to niezwykły widok

- To była najbardziej niesamowita rzecz, jaką widziałem w życiu - komentował mieszkaniec State College, cytowany przez portal FOX Weather. Z kolei inny obserwator z Ohio relacjonował, że za meteorem ciągnęła się długa smuga.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Sztuka podróżowania - DS7

Na podstawie liczby telefonów meteorologowie ustalili, że obiekt przeciął niebo nad Pensylwanią. W mediach pojawiły się nagrania, wykonane przez mieszkańców oraz zarejestrowane przez kamery bezpieczeństwa.

doeg6vf

"W Polsce też latają. Jest o nich dużo informacji, łącznie z portalami astronomicznymi, które na bieżąco śledzą ruch na niebie" - czytamy w komentarzach pod opublikowanym postem. Internauci twierdzą, że widywali ogniste meteory na terenie naszego kraju. "Widziałem na własne oczy"; "Nigdy nie zapomnę tego światła" - czytamy w komentarzach pod opublikowanym wideo.

Prawdopodobnie na spadł na Ziemię

Zgodnie z danymi zebranymi przez NASA, w Ziemię codziennie uderza ok. 48,5 tony materii kosmicznej. Większość meteorów spala się jednak w atmosferze ziemskiej. Mniej niż 5 proc. jest w stanie przetrwać tarcie i prędkość przekraczającą 40 tys. km na godz., zanim zderzą się z powierzchnią Ziemi.

doeg6vf

Jak dotąd Amerykańskie Towarzystwo Meteorologiczne nie otrzymało żadnych raportów, donoszących o tym, że meteor, o którym mowa, uderzył w ziemię, ale jeśli tak się stało, to mogło do tego dojść na obszarze Pensylwanii. Wskazywałaby na to trajektoria lotu.

Meteoryty składają się głównie z metalicznego, skalistego materiału i zazwyczaj mają wielkość od małego kamyka do rozmiaru ludzkiej pięści. Eksperci planetarni szacują, że każdego roku na powierzchnię Ziemi dociera zaledwie 500 meteorytów, z czego mniej niż tuzin udaje się kiedykolwiek odnaleźć.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
doeg6vf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
doeg6vf

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj