Trwa ładowanie...
turystyka
24-05-2024 12:00

Kurza Góra: moc atrakcji dla miłośników aktywnego wypoczynku

Aktywny wypoczynek to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu z całą rodziną. Czasami jednak znalezienie atrakcji, które spodobają się zarówno dzieciom, jak i młodzieży, może być wyzwaniem. Kurza Góra Ski & Bike Park to idealne miejsce, które oferuje szeroki wachlarz atrakcji dla osób w każdym wieku i o różnych zainteresowaniach.

Materiał sponsorowany przez KurzaGóra.pl
 Źródło: materiały partnera
d4gll1h
d4gll1h

Kurza Góra Ski & Bike Park – miejsce pełne atrakcji 

Na stromym wzniesieniu na wysokości 63 metrów nad Doliną Drwęcy podziwiać można ruiny zamku kapituły chełmińskiej w Kurzętniku. Zamek został wzniesiony prawdopodobnie na przełomie XIII i XIV wieku i tutaj właśnie mogła się odbyć bitwa, która ostatecznie stoczona została na grunwaldzkich polach. Z wzgórza zamkowego można podziwiać Wieżę widokową na Kurzej Górze, która stanowi jedną z atrakcji oferowanych przez stację Kurza Góra Ski & Bike Park. Zimą obiekt oferuje gościom świetnie przygotowane trasy narciarskie, natomiast od wiosny do jesieni dużo dobrej zabawy dla wszystkich – tak w ramach stałej oferty, jak i podczas okazjonalnych wydarzeń. 

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Tubing dla małych i dużych! 

Na Kurzej Górze znajduje się największy w Europie kompleks tubingowy. Specjalne tory po których zjeżdża się na kolorowych pontonach, zwanych też oponami, liczą sobie łącznie 700 metrów. Cały kompleks jest oświetlony, dzięki czemu zabawa jest możliwa również po zmroku. Młodzież i starsze dzieci mogą korzystać z tras wyposażonych w tunele i ostre zakręty podkręcające tempo jazdy! Po zjeździe nie trzeba się wspinać na górę ponieważ obiekt obsługiwany jest przez 120-metrowy wyciąg taśmowy. Maluchy na początek można wysłać na tory z prostymi zjazdami. Wyjątkowych emocji dostarczy zjazd połączony ze skokiem na specjalną, wielką poduszkę – AIRBAG. Zjeżdżający wraz z pontonem wylatuje wysoko w górę a następnie bezpiecznie ląduje na wielkiej poduszce.  

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Atrakcja dla wszystkich 

Nad całym terenem góruje Wieża widokowa, która wznosi się na wysokość 35 metrów i pozwala podziwiać warmińsko-mazurską panoramę. Dzięki działaniu lodowca i moreny czołowej tereny te są niezwykle zróżnicowane i malownicze. Ale to nie wszystko – na wieżę prowadzi prawie 2-kilometrowa ścieżka widokowa z której można podziwiać pradolinę rzeki Drwęcy oraz panoramę okolicy. Po drodze na najmłodszych spacerowiczów czekają atrakcje w postaci ścieżki edukacyjnej, która opowiada o rycerzach, Kurzętniku, rycerskich strojach i broni. W przygotowaniu jest opracowana w programie 3D wizualizacja zamku, którego ruiny stanowią jedną z atrakcji Kurzętnika. Dzięki staraniom pracowników Kurza Góra Ski & Bike Park oraz współpracowników już niedługo będzie można dowiedzieć się jak z dużą dozą prawdopodobieństwa wyglądała dawna twierdza. 

d4gll1h

Wejść na Wieżę widokową mogą wszyscy, którzy tego zapragną, ponieważ wiodąca do niej ścieżka została tak zaprojektowana, że jest łatwa do pokonania dla każdego – niezależnie od wieku i kondycji. Na wieży odbywają się również pokazy rycerskie, które przenoszą widzów w czasy średniowiecza przybliżając im historię regionu. Zwyczaje, stroje rycerskie, rycerze w akcji to duża atrakcja takich pokazów. W okresie wakacyjnym organizowane są cykliczne wydarzenia, które niczym wehikuł czasu przenoszą uczestników w średniowieczne czasy. Wówczas w akcji można podziwiać nie tylko rycerzy, ale też konie, armaty, muzykantów, a wszystkiemu towarzyszy jarmark i ciekawe prezentacje dawnego rzemiosła. 

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Dla najmniejszych gości 

Na Kurzej Górze nie brakuje atrakcji dla maluchów. Plac zabaw to nie tylko piaskownice, ale też drewniany uroczy domek, zjeżdżalnia, mnóstwo miejsca do biegania, szaleństw na świeżym powietrzu. Na placu zabaw znajdują się liczne instalacje do zabaw dla dzieci inspirowane średniowiecznymi czasami. 

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Bike Park 

Kurza Góra Ski & Bike Park to również największa stacja narciarska i rowerowa na północy Polski. Na rowerzystów czekają trzy trasy o różnym poziomie trudności – więc pojeżdżą tutaj zarówno początkujący, jak i wprawieni już riderzy. Powrót na górę umożliwia wygodny wyciąg taśmowy o szerokości 120 cm. Do dyspozycji gości są również wypożyczalnia rowerów i sklepik z pamiątkami. Przy okazji warto wspomnieć, że Kurza Góra to jeden z obiektów wchodzących w skład Grupy Pingwina, która łączy pięć świetnie wyposażonych parków rowerowych. Poza Kurzą Górą na rowerzystów czekają obiekty rozrzucone po Beskichach – Kasina Ski & Bike Park, Słotwiny Arena Ski & Bike Park, Skolnity Ski & Bike Park oraz Czarny Groń. 

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Chwila wytchnienia  

Aby zregenerować siły trzeba zjeść coś dobrego. Restauracja Akacjowa to nie tylko piękne wnętrza z przestronnymi oknami, przez które można podziwiać trasę widokową. Poza bogatym menu bazującym na najlepszych lokalnych surowcach – świeżo złowionych rybach, aromatycznych grzybach z mazurskich lasów na gości czeka kultowa już pizza wypiekana w piecu opalanym suszonym i sezonowanym bukowym drewnem. Warte polecenia są na pewno zupa rybna, filet z sandacza czy stek z polędwicy. Aromatyczne zupy zadowolą każdego smakosza. Jeśli do restauracji skierujecie się pod koniec długiego dnia, to będziecie mogli z jej okien podziwiać zachód słońca. Dzieci w tym czasie na pewno znajdą coś ciekawego w kąciku z zabawkami, który przyciąga je jak magnes. Wszyscy powinni być zadowoleni. 

d4gll1h

Więcej informacji: https://kurzagora.pl/ 

Materiał sponsorowany przez KurzaGóra.pl
d4gll1h
d4gll1h