Trwa ładowanie...

Kusząca okazja. Włoska wyspa do kupienia w cenie apartamentu

Każdy czasem marzy o własnej wyspie, na której będzie mógł się zrelaksować i odciąć od reszty świata. Isola delle Femmine, dziki i nieskazitelny atol niedaleko Palermo z XVII-wieczną kamienną wieżą, jest wystawiona na sprzedaż – za równowartość willi w Toskanii lub apartamentu na Manhattanie.

Share
Kusząca okazja. Włoska wyspa do kupienia w cenie apartamentu
Źródło: Wikimedia Commons CC BY
dnnc8q1

Skrawek ziemi sprzedaje arystokratyczna rodzina mająca problemy finansowe. Nie była w stanie dłużej utrzymywać nieruchomości, w której posiadaniu jest od stuleci. Wyspa pierwotnie była w sprzedaży po znacznie wyższej cenie, lecz ze względu na brak zainteresowania, stawka została mocno obniżona.

"Początkowo cena wynosiła 3,5 mln euro (15 mln zł), ale biorąc pod uwagę to, że nie pojawił się żaden kupiec, obniżyliśmy ją do elastycznego przedziału od 1 do 3 milionów euro" – powiedział w rozmowie z CNN Travel agent nieruchomości Riccardo Romolini. "Oferta kupna wyspy za kwotę około 2 mln euro (8,6 mln zł) byłaby dla nas bardzo interesująca”.

chambres-hotes.fr
Źródło: chambres-hotes.fr

Niezamieszkana, owalna wyspa jest częścią morskiego rezerwatu przyrody, a ze względu na brak turystów - ekskluzywnym miejscem do nurkowania głębinowego i snorkelingu. Atol zamieszkuje również bogata fauna i flora z rzadkimi gatunkami roślin, natomiast rafa koralowa wokół wyspy jest domem dla homarów, ukwiałów czy madrepor.

ZOBACZ TEŻ: Pojawiła się 4 lata temu. Dzisiaj wprawia naukowców w zdumienie

"Ta wyspa od zawsze była skarbem naszej rodziny, ale nie ma sensu usilnie trzymać się czegoś, z czego już nie korzystamy” - mówi Paola Pilo Bacci, hrabina, której rodzina jest właścicielem wyspy od XVII w. "Kupiec mógłby tchnąć w nią nowe życie i odbudować majestatyczną wieżę, której potrzebna jest renowacja".

Wikimedia Commons CC BY
Źródło: Wikimedia Commons CC BY

Isola delle Femmine ma niezwykle bogatą historię. Została zamieszkana już w czasach starożytnej Grecji i Rzymu, dowodem na to są zachowane kamienie i relikty oraz ruiny powstałej w tamtym okresie wieży. Stanowiła ona część fortyfikacji obronnej, która miała chronić wybrzeża Sycylii przed atakami saraceńskich piratów. Podczas II wojny światowej forteca została zbombardowana przez amerykańską marynarkę, a później wykorzystana przez nich jako placówka wojskowa do patrolowania okolicy.

Źródło: CNN Travel

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dnnc8q1

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dnnc8q1
dnnc8q1