Trwa ładowanie...
d1e3564

Las Bemowski. Wojsko kończy budowę szpitala polowego

Jeszcze niecały miesiąc temu inwestor ze słynnej działki nr 180 chciał w Lesie Bemowskim stawiać domy dla osób w kwarantannie. Dziś powstaje tam szpital polowy dla zakażonych żołnierzy. "Marzenie właściciela się spełnia... Choć nie tak, jak by sobie życzył" - czytamy na profilu Puszczy Kampinoskiej na Facebooku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Szpital polowy powstaje w Lesie Bemowskim
Szpital polowy powstaje w Lesie Bemowskim (Wikimedia Commons)
d1e3564

Powstający w Lesie Bemowskim szpital kontenerowy ma być przeznaczony dla Sił Zbrojnych RP. Będą tam leczeni żołnierze chorzy na COVID-19. Taki sam kontenerowy szpital rozkładany był we Wrocławiu, kiedy polscy żołnierze wracali z zagranicznej misji.

- Bardzo aktywnie wspieramy cywilną służbę zdrowia w walce z pandemią. Musimy więc zapewnić zaplecze dla tych wojskowych, którzy w czasie tej pomocy zostaną zakażeni - mówili w rozmowie z TVN24 pracownicy wydziału prasowego Centrum Operacyjnego Ministerstwa Obrony Narodowej.

Szpital polowy w Lesie Bemowskim - "marzenia się spełniają"

Sytuacja jest o tyle ironiczna, że jeszcze niecały miesiąc temu Polacy protestowali przeciwko budowania luksusowego osiedla w samym centrum Puszczy Kampinoskiej. Właściciel słynnej działki nr 180 postanowił obejść przepisy i zrealizować budowę pod pretekstem udostępnienia mieszkań osobom przebywającym na kwarantannie z powodu COVID-19.

d1e3564

"Marzenie właściciela słynnej działki nr 180, by w Lesie Bemowskim leczyć osoby chore na Covid-19, właśnie się spełnia... choć nie tak, jak sobie tego życzył" - czytamy w poście udostępnionym na profilu Puszczy Kampinoskiej na Facebooku. "Otóż raptem kilkaset metrów od owej działki, po drugiej stronie torów kolejowych, wojsko kończy budowę covidowego szpitala polowego. Jak zwykle wszystkim Czytelnikom życzę zdrowia, żeby do Lasu Bemowskiego trafiali tylko w celach rekreacyjnych".

Internauci nie pozostawili szpitala polowego bez wymownych komentarzy: "Wygląda jak obóz koncentracyjny" czytamy w komentarzach pod postem. "Bo tak jest! To są właśnie te słynne obozy FEMA, dla przeciwników NWO. Tylko interwencja bożą, może nas uratować, bo po ludzku jest to już niemożliwe!" - komentują czytelnicy.

d1e3564

Teraz najwyraźniej w Puszczy Kampinoskiej będą dwa "ośrodki" covidowe, bo inwestor osiedla w Lesie Bemowskim, ruszył już z budową, wykorzystując regulacje prawne zawarte w tzw. tarczy antycovidowej. Przepis ten pozwalał na budowę obiektów związanych z walką z pandemią bez konieczności trzymania się m.in. prawa budowlanego. Sprawę bada obecnie prokuratura.

Źródło: TVN24

Zobacz też: Bieszczadzkie śmieci. Leśnicy pokazali, co odkryli

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d1e3564

Podziel się opinią

Share
d1e3564
d1e3564