Trwa ładowanie...

Lodowa twierdza w Rosji. W środku wciąż mieszkają ludzie

Miejsce przy ul. Sowieckiej w Irkucku zostało w mediach nazwane "lodową pieczarą”. Dawna kwatera wojskowych do dziś zamieszkiwana jest przez rosyjskich cywilów. Odkąd kilka miesięcy temu pękła tam rura z gorącą wodą, budynek wygląda jak z horroru.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rosyjskie media porównują budynek do zamku Królowej Śniegu
Rosyjskie media porównują budynek do zamku Królowej Śniegu (Youtube.com/rozen Families, Ice-Bound In Irkutsk)

Zgodnie z danymi irkuckiej administracji w mieszkaniach przy ul. Sowieckiej mieszka obecnie pięć rodzin, których członkowie byli kiedyś pracownikami cywilnej szkoły wojskowej. Media jednak donoszą, że mieszkańców jest tam znacznie więcej, a wśród nich osoby, które lokale zajęły samowolnie.

Stan budynku pogarszał się z roku na rok, jednak największa tragedia miała miejsce w listopadzie zeszłego roku. Kiedy pękła rura z gorąca wodą, lokum nielegalnych mieszkańców zamieniło się w niezdatną do życia, lodową pieczarę. Mimo to ludzie nadal tam mieszkają.

Slot

"Budynek przypomina pałac Królowej Śniegu. Rura pękła w jednym ze skrzydeł. Awaria została naprawiona, ale nie do końca. Sądząc po rosnących lodowych stalaktytach, gdzieś ciągle cieknie. Dotarcie do tego miejsca jest niemożliwe: piwnica jest całkowicie zalana. Podłoga w pomieszczeniach na pierwszym piętrze zamieniła się w lodowisko. W klatce schodowej obok, gdzie mieszkają ludzie, panuje wilgoć" – pisze "Rossijskaja Gazieta”

Władze Irkucka wciąż nie mogą rozprawić się z problemem przesiedlenia mieszkańców, bo według dokumentów udostępnionych przez resort obrony w budynku nikt nie mieszka. Tymczasem w lokum przy ul. Sowieckiej panuje grzyb i wilgoć, a średnia temperatura sięga-16 stopni C.

Źródło: "TVN24"

Slot

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Rzeka i staw to nie lodowisko. Jak reagować, gdy załamie się lód?

Slot

Podziel się opinią

Share


Slot