Trwa ładowanie...
Wakacje.pl
Nocowanie.pl
Plaże
Wyspy
Egzotyka
W Podróży
Miasta
Poza miastem
Ludzie
Wideo
Zobacz inne
Najnowsze
Popularne

Lot z piekła rodem. Na pokładzie rosyjskiego samolotu było ponad 50 st. C

Pasażerowie lotu z Nowosybirska do Jekaterynburga syberyjskich linii S7 Airlines przeżyli na pokładzie samolotu prawdziwe piekło. Temperatura w maszynie wzrosła do kilkudziesięciu stopni. Powodem miała być awaria systemu wentylacyjnego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lot trwał dwie godziny
Lot trwał dwie godziny (123RF)

W momencie startu w Nowosybirsku temperatura w samolocie wynosiła zaledwie kilkanaście stopni (na zewnątrz wynosiła -25 st. C). Aby podróżni nie musieli marznąć, szybko włączono ogrzewanie. Jednak jeszcze zanim maszyna wzbiła się w powietrze, pasażerowie mieli się skarżyć na rozchodzący się po pokładzie zapach spalenizny.

   Youtube.com
(Youtube.com)

Podczas lotu temperatura zaczęła gwałtownie rosnąć. Jedna z osób obecnych na pokładzie przyłożyła rękę do miejsca, w którym znajdowała się wentylacja - urządzenie miało być silnie rozgrzane. W pewnym momencie wewnątrz samolotu temperatura zaczęła przekraczać 50 st. C.

Pasażerowie zaczęli mówić załodze, że czują się jak w saunie i zażądali natychmiastowego lądowania, ale pilot powtarzał, że nie ma żadnego zagrożenia. Niektórzy z podróżujących czuli się tak źle, że musieli zostać położeni w miejscu przeznaczonym dla załogi, gdyż było tam nieco chłodniej. W sumie lot w upale trwał aż dwie godziny.

Rosyjska Komisja Śledcza w Jekaterynburgu ogłosiła, że szczegółowo zbada, co się wydarzyło podczas felernego lotu i czy piloci postąpili zgodnie z prawem. Jedno jest pewne - pasażerowie nigdy nie zapomną ekstremalnej podróży liniami S7 Airlines. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Masz historię, którą chciałbyś się podzielić? Prześlij nam ją przez dziejesie.wp.pl

Slot

Zobacz też: Pilot zdradza największe sekrety lądowań

Podziel się opinią

Share
Slot