Trwa ładowanie...

LOT zabierze pasażerów z regionalnych lotnisk do Izraela?

Polskie Linie Lotnicze LOT, według informacji zawartych na stronie lotniska Ben Guriona, od czerwca rozpoczną bezpośrednie połączenia między kilkoma polskimi portami regionalnymi a Tel Awiwem. Do Izraelskiej metropolii polecimy z Gdańska, Wrocławia, Lublina i Poznania. Walka na trasie z Polski do Izraela zaostrza się. Pod koniec stycznia swoją ofensywę ogłosił Ryanair. Czy nagła popularność tego kierunku związana jest z dopłatami z Izraela?

LOT zabierze pasażerów z regionalnych lotnisk do Izraela?Źródło: Shutterstock.com
d22ngov
d22ngov

Informacje o nowych połączeniach między Polską a Izraelem podał branżowy portal pasazer.com, powołując się na rozkład opublikowany na stronie portu lotniczego im. Ben Guriona w Tel Awiwie. Wynika z niego, że loty między polskimi miastami a położoną na Bliskim Wschodzie metropolią będą realizowane od 17 czerwca do 26 października 2017 r. W przypadku Gdańska loty miałyby odbywać się w soboty, Wrocławia we wtorki i piątki, Lublina w poniedziałki i czwartki, a Poznania w każdą środę. Prawdopodobnie LOT wykorzystywałby na tej trasie Boeingi 737-800 NG.

Rzecznik LOT-u Adran Kubicki odmawia w mediach komentarza w sprawie nowych połączeń, nie otrzymaliśmy też odpowiedzi na nasze pytania. Z kolei przedstawiciele regionalnych lotnisk wciąż nie wiedzą, czy samoloty faktycznie wystartują.
- Dotarła do mnie ta informacja, jednak nie mamy żadnych szczegółowych danych odnośnie tego połączenia – mówi Wirtualnej Polsce Aleksandra Palus, przedstawicielka lotniska we Wrocławiu. W podobny sposób wypowiada się w tej sprawie Piotr Jankowski, rzecznik prasowy portu lotniczego Lublin.

Choć LOT oficjalnie nie wypowiada się w tej sprawie, uruchomienie lotów związane jest z dopłatami, jakie oferuje Izraelskie Ministerstwo Turystyki. Zakładają one dofinansowanie nowych lotów, a poziom dotacji na jednego pasażera wynosi nawet 150 euro. W 2016 r. Izrael stworzył listę 39 kierunków, które mogą liczyć na środki z budżetu resortu – znalazły się na niej wszystkie wymienione powyżej polskie miasta.

Izrael hitem wśród polskich turystów?

Niewielkie państwo położone na Bliskim Wschodzie zaczyna być coraz częściej wybierane przez Polaków jako miejsce wakacyjne. Duże zainteresowanie rozpoczęło się zimą 2013 r., kiedy loty z Katowic do Tel Awiwu rozpoczął węgierski Wizz Air (od 2014 r. zaczął latać także z Warszawy). W listopadzie 2015 r. z Krakowa do Ejlatu zaczął latać Ryanair. I na tej destynacji irlandzki przewoźnik nie poprzestał. W ostatni dzień stycznia ogłosił, że od sezonu zimowego 2017/2018 do kurortu nad Morzem Czerwonym poleci też z Modlina, Gdańska i Poznania. Natomiast do Tel Awiwu z Gdańska, Krakowa, Poznania i Wrocławia. Więcej informacji o nowych lotach znajdziecie TUTAJ.

Również Izraelczycy coraz częściej odwiedzają polskie miasta. W opubkowanych danych na stronie Urzędu Miasta Warszawy wynika, że na lotnisku Ben Guriona ruch pasażerski w związku z połączeniami na trasie Tel Awiw - Warszawa wzrósł w ciągu roku o ponad 50 tys. osób i wyniósł łącznie prawie 269 tys. osób.

d22ngov
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d22ngov

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj