Trwa ładowanie...
d1j6of6

LOT zawiesza połączenia do Chin

Polskie Linie Lotnicze LOT zawieszają połączenia na trasie Warszawa - Pekin. Loty zostaną zawieszone 6 czerwca. Połączenia na tej trasie mają być przywrócone w 2010 roku.

d1j6of6

Rzecznik LOT Wojciech Kądziołka tłumaczy, że powodem decyzji o zawieszeniu lotów są opóźnienia z dostarczaniem samolotów Boeing 787 Dreamliner. Te samoloty będą podstawą floty dalekodystansowej LOT, jednak do czasu ich dostarczenia program połączeń dalekowschodnich zostanie zawieszony.

Rzecznik zapewnia, że pasażerowie, którzy kupili bilety do Pekinu, będą mogli je zwrócić. LOT zapowiada też, że skontaktuje się z każdym pasażerem, który kupił taki bilet. Dodatkowe informacje o zawieszonych połączeniach można uzyskać pod warszawskim numerem telefonu: (022) 606 97 90.

Połączenie do Pekinu było realizowane od 30 marca tego roku.

Wojciech Kądziołka wyjaśnia, że o opóźnieniu w dostarczaniu samolotów Boeing poinformował w połowie kwietnia. Obecnie LOT nie posiada wystarczającej liczby samolotów, aby kontynuować program połączeń dalekowschodnich, ponieważ maszyny, które mogą odbywać długie loty, są wykorzystywane na trasach do Stanów Zjednoczonych i Kanady.

Samoloty Boeing 787 Dreamliner zostały przez LOT zamówione w 2005 roku. Ich wykorzystanie planowane było na listopad tego roku.

Dostawę samolotów dla LOT-u amerykański Boeing przekładał już kilkakrotnie. Zamówienie zostało złożone na osiem samolotów z możliwością zakupu kolejnych ośmiu. W 2010 roku LOT spodziewa się 5 maszyn.

d1j6of6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1j6of6