Trwa ładowanie...

Lotnisko Bangkok-Don Muang. Jak dostać się do centrum miasta?

Lotnisko Bangkok-Don Muang jest usytuowany 24 kilometry od centrum Bangkoku, samoloty z tego lotniska latają głównie w obrębie Tajlandii i krajów azjatyckich. Dawniej port lotniczy Don Muang był głównym lotniskiem międzynarodowym Tajlandii. Jak dostać się do centrum miasta?

Lotnisko Bangkok-Don Muang. Jak dostać się do centrum miasta?Źródło: Wikimedia Commons CC BY-SA, fot: Mattes,CC BY-SA 3.0
d3lzm79
d3lzm79

Port lotniczy Bangkok-Don Muang funkcjonuje z przerwami od 1914 roku. Został zamknięty na kilka miesięcy w 2006 roku, a także w latach 2011–2012 na skutek powodzi. Lotnisko Don Muang ma dwa czynne terminale. Rocznie obsługuje nawet 9 milionów pasażerów korzystających z lotów międzynarodowych i 20 milionów osób korzystających z przelotów krajowych.

Port lotniczy Bangkok-Don Muang – pociągiem do centrum

Z portu lotniczego Bangkok-Don Muang można w około 15 minut dojść do stacji kolejowej. Pociąg do centrum (stacja Hua Lamphong) kosztuje 5–7 bahtów, a cena za pociąg ekspresowy wynosi około 20 bahtów. Przejazd trwa do ok. 60 minut. Pociągi kursują co godzinę i zwykle są zatłoczone.

Port lotniczy Bangkok-Don Muang – autobusem do centrum

Bilet autobusowy z lotniska Bangkok-Don Muang do centrum kosztuje 20 bahtów. Najlepszym wyjściem jest linia 29, która jedzie do samego Chinatown (Hua Lumpong). Klimatyzowane są pomarańczowe autobusy jeżdżące trasą A1 i A2 (przejazd w cenie 30 bahtów). Odjeżdżają one co pół godziny.

Port lotniczy Bangkok-Don Muang – taksówką do centrum

Taksówki na lotnisku Bangkok-Don Muang mają postój przy terminalu 1 (wyjście 8). Taksówki jeżdżą zgodnie z licznikiem (przy czym należy pilnować, żeby kierowca go włączył), a ostateczna cena za przejazd nie powinna przekraczać 350 bahtów. Czas jazdy do centrum jest zależny od ruchu, ale standardowo zajmuje około 30 minut.

d3lzm79

Port lotniczy Bangkok-Don Muang – samochodem do centrum

Na lotnisku Don Muang można skorzystać z wypożyczalni samochodowych National, Hertz, Chic Car Rent, Thai Rent a car, Budget, Europcar lub Avis. Przejazd trwa blisko pół godziny.

Port lotniczy Bangkok-Don Muang – na lotnisko Suvarnabhumi

Z portu lotniczego Bangkok-Don Muang można dojechać na oddalony o 50 kilometrów port lotniczy Bangkok-Suvarnabhumi w około 45 minut. Najprostszym sposobem na pokonanie tej trasy jest skorzystanie z taksówki – opłata może wynieść ok. 400 bahtów.

Jeśli zakupiliśmy bilet na samolot odlatujący z lotniska Suvarnabhumi, jesteśmy uprawnieni do skorzystania z darmowego autobusu lotniskowego. Kursuje on przez cały dzień do północy. Alternatywą jest autobus 555, który kosztuje 36 bahtów. Dojazd zajmuje ok. 60 minut.

d3lzm79
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3lzm79