Trwa ładowanie...
Agnieszka Krasa
18-07-2017 14:58

Lotnisko Bergamo-Orio al Serio (BGY). Jak dojechać do centrum miasta?

Przez płytę lotniska Bergamo-Orio al serio przewija się rocznie 9 milionów pasażerów z kraju i zza granicy. Podróżują oni przede wszystkim tanimi liniami lotniczymi, a wśród nich przodują Wizz Air i Ryanair. Łącznie odbywa się tutaj nawet 60 tysięcy lądowań oraz startów samolotów pasażerskich. Jak dojechać do centrum miasta?

Lotnisko Bergamo-Orio al Serio (BGY). Jak dojechać do centrum miasta?Źródło: Pixabay.com
d1eb8fu
d1eb8fu

Port lotniczy Bergamo-Orio al Serio (BGY) leży na północy Włoch, bezpośrednio przy obwodnicy oraz autostradzie, prowadzącej do Wenecji i Turynu. Od ścisłego centrum miasta dzieli go jedynie kilka kilometrów. Do Mediolanu z portu lotniczego Bergamo-Orio al serio jest natomiast jedynie niecałe 50 kilometrów. To trzecie główne lotnisko, obsługujące pasażerski ruch turystyczny do Mediolanu.

Port lotniczy Bergamo-Orio al Serio (BGY) – z lotniska do centrum taksówką

Tuz przy wyjściu z jedynego terminalu lotniska w Bergamo znajdziemy postój taksówek, obsługiwany przez liczne włoskie korporacje. Zawsze należy od razu podać kierowcy dokładny adres i poprosić o określenie konkretnej ceny usługi. Może się bowiem okazać, że za trwający tyle samo kurs o tej samej porze zapłacimy zupełnie różne ceny. Najniższy koszt przejazdu taksówką do Bergamo dla kilku osób wynosi 169 złotych w ciągu dnia. Nocą płaci się jednak natomiast nawet 316,5 złotego za kilkunastominutową przejażdżkę do ścisłego centrum.

Port lotniczy Bergamo-Orio al Serio (BGY) – z lotniska do centrum autobusem

Najkorzystniejszą finansowo opcją transferu z portu lotniczego Bergamo-Orio al Serio do centrum Bergamo jest przejazd autobusem. Przystanek znajduje się tuż przy wyjściu z hali przylotów. Podróż do ścisłego centrum trwa mniej więcej 20 minut, w zależności od sytuacji na drogach. Najtańsze będą autobusy linii numer 1, a za bilet autobusowy zapłacimy nawet jedyne 9,70 zł. Jednorazowe bilety, ważne przez 90 minut od ich zakupu, można zarezerwować wcześniej na stronie internetowej albo kupić w informacji turystycznej w punkcie na hali przylotów bądź bezpośrednio u kierowcy, a cena nie powinna ulec zmianie.

Lotnisko w Bergamo leży w trzeciej strefie biletowej, a pojazdy zatrzymują się w centrum, przy stacji kolejowej Stazione oraz na terenie Górnego Miasta (Citta Alta). Bilety całodobowe to koszt 21 złotych, na 3 dni – 30 złotych. Obowiązują one również w zabytkowej kolejce Funicolare w Bergamo. Przy podróży z większym bagażem (powyżej 20x40x60 centymetrów) należy liczyć się z koniecznością zakupu dwóch biletów jednorazowych. Dzieci do drugiego roku życia podróżują bezpłatnie.

Najbliższa stacja kolejowa od portu lotniczego Bergamo-Orio al Serio znajduje się w Bergamo. Można dojechać stąd za kilka euro chociażby do pobliskich miast w całym regionie Lombardii oraz w słonecznej Italii. Koszt biletu kolejowego na godzinną przejażdżkę pociągiem do Mediolanu wynosi 23 złote.

d1eb8fu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1eb8fu