Trwa ładowanie...
d321yjr

Lotnisko Bergamo-Orio al Serio (BGY). Jak dojechać do centrum miasta?

Przez płytę lotniska Bergamo-Orio al serio przewija się rocznie 9 milionów pasażerów z kraju i zza granicy. Podróżują oni przede wszystkim tanimi liniami lotniczymi, a wśród nich przodują Wizz Air i Ryanair. Łącznie odbywa się tutaj nawet 60 tysięcy lądowań oraz startów samolotów pasażerskich. Jak dojechać do centrum miasta?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Widok na Bergamo
Widok na Bergamo (Pixabay.com)
d321yjr

Port lotniczy Bergamo-Orio al Serio (BGY) leży na północy Włoch, bezpośrednio przy obwodnicy oraz autostradzie, prowadzącej do Wenecji i Turynu. Od ścisłego centrum miasta dzieli go jedynie kilka kilometrów. Do Mediolanu z portu lotniczego Bergamo-Orio al serio jest natomiast jedynie niecałe 50 kilometrów. To trzecie główne lotnisko, obsługujące pasażerski ruch turystyczny do Mediolanu.

Port lotniczy Bergamo-Orio al Serio (BGY) – z lotniska do centrum taksówką

Tuz przy wyjściu z jedynego terminalu lotniska w Bergamo znajdziemy postój taksówek, obsługiwany przez liczne włoskie korporacje. Zawsze należy od razu podać kierowcy dokładny adres i poprosić o określenie konkretnej ceny usługi. Może się bowiem okazać, że za trwający tyle samo kurs o tej samej porze zapłacimy zupełnie różne ceny. Najniższy koszt przejazdu taksówką do Bergamo dla kilku osób wynosi 169 złotych w ciągu dnia. Nocą płaci się jednak natomiast nawet 316,5 złotego za kilkunastominutową przejażdżkę do ścisłego centrum.

d321yjr

Port lotniczy Bergamo-Orio al Serio (BGY) – z lotniska do centrum autobusem

Najkorzystniejszą finansowo opcją transferu z portu lotniczego Bergamo-Orio al Serio do centrum Bergamo jest przejazd autobusem. Przystanek znajduje się tuż przy wyjściu z hali przylotów. Podróż do ścisłego centrum trwa mniej więcej 20 minut, w zależności od sytuacji na drogach. Najtańsze będą autobusy linii numer 1, a za bilet autobusowy zapłacimy nawet jedyne 9,70 zł. Jednorazowe bilety, ważne przez 90 minut od ich zakupu, można zarezerwować wcześniej na stronie internetowej albo kupić w informacji turystycznej w punkcie na hali przylotów bądź bezpośrednio u kierowcy, a cena nie powinna ulec zmianie.

Lotnisko w Bergamo leży w trzeciej strefie biletowej, a pojazdy zatrzymują się w centrum, przy stacji kolejowej Stazione oraz na terenie Górnego Miasta (Citta Alta). Bilety całodobowe to koszt 21 złotych, na 3 dni – 30 złotych. Obowiązują one również w zabytkowej kolejce Funicolare w Bergamo. Przy podróży z większym bagażem (powyżej 20x40x60 centymetrów) należy liczyć się z koniecznością zakupu dwóch biletów jednorazowych. Dzieci do drugiego roku życia podróżują bezpłatnie.

Najbliższa stacja kolejowa od portu lotniczego Bergamo-Orio al Serio znajduje się w Bergamo. Można dojechać stąd za kilka euro chociażby do pobliskich miast w całym regionie Lombardii oraz w słonecznej Italii. Koszt biletu kolejowego na godzinną przejażdżkę pociągiem do Mediolanu wynosi 23 złote.

d321yjr

Podziel się opinią

Share

d321yjr

d321yjr