Trwa ładowanie...
d4h6zy7

Port lotniczy Bergamo-Orio al Serio (BGY)

Największe atrakcje
Port lotniczy Bergamo-Orio al Serio (BGY)
Region
Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA

Port lotniczy Bergamo-Orio al Serio (BGY) usytuowany jest w północnej części słonecznej Italii, u podnóża samych Alp, niedaleko Mediolanu. Leży kilka kilometrów na południowy-wschód od ścisłego centrum Bergamo, w pobliżu autostrady, łączącej Turyn i Wenecję. Port lotniczy Bergamo-Orio al Serio (BGY) obsługuje rocznie nawet 9 milionów pasażerów.

Port lotniczy Bergamo-Orio al Serio (BGY) - pobliskie miasta

Niewielki port lotniczy Bergamo-Orio al Serio (BGY), na którym nie da się zgubić, to tylko jeden terminal, łączący strefę przylotów oraz odlotów.

Trasę z portu lotniczego Bergamo-Orio al Serio (BGY) do niedalekiego Mediolanu można przebyć autobusem już za 21 złotych w mniej więcej godzinę. Na zakupie biletów w obie strony można nieco oszczędzić. Kursuje tutaj kilka linii autobusowych (m.in. Terravision), a przejazdy na mediolański Dworzec Centralny odbywają się bardzo sprawnie i nawet 25 razy na dobę. Przystanek autobusowy znajduje się niedaleko wyjścia z terminalu.

Do Mediolanu da się dostać także pociągiem. Trzeba jedynie dojechać z portu lotniczego Bergamo-Orio al Serio (BGY) autobusem do centrum Bergamo. Z tutejszego dworca kolejowego z łatwością złapiemy pociąg do Mediolanu. Łączny koszt przejazdu nie powinien wówczas przekroczyć 34 złotych.

Port lotniczy Bergamo-Orio al Serio (BGY) – tanie loty

W porcie lotniczym Bergamo-Orio al Serio (BGY) znajdziemy przede wszystkim tanie linie lotnicze, takie jak Wizz Air i Ryanair. Obiekt jest trzecim co do ilości obsługiwanych pasażerów lotniskiem Mediolanu, od którego oddalony jest o około 50 kilometrów w kierunku południowo-zachodnim.

Najkorzystniejsze cenowo oferty połączeń z lotniska w Bergamo to najbardziej popularne kierunki europejskie. Londyn, Katania czy Bruksela za kilkadziesiąt złotych w obie strony są bardzo realne. Za bezpośredni lot do Bergamo z Gdańska w październiku zapłacimy 100 złotych, w sierpniu koszt połączenia wyniesie 150 złotych. Również w sierpniu za loty w obie strony z Katowic do Bergamo zapłacimy mniej niż 100 złotych od osoby.

Port lotniczy Bergamo-Orio al Serio (BGY) – przyloty i odloty

Każdego roku na terenie portu lotniczego Bergamo-Orio al Serio (BGY) startuje i ląduje około 60 tysięcy samolotów pasażerskich. Linia połączeń obejmuje przede wszystkim kierunki europejskie, ale nie tylko. Dokąd polecimy z Bergamo? Do Londynu, Sztokholmu, Oslo, Edynburga, Dublina, Paryża, Amsterdamu, Madrytu, Bukaresztu, Kijowa, a także Maroko, Kairu czy Stambułu. Polskie miasta, obsługiwane przez tanich przewoźników z portu lotniczego Bergamo-Orio al Serio to Warszawa (zarówno Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa Modlin, jak i Lotnisko im. Fryderyka Chopina - Warszawa Okęcie), Kraków, Katowice, Gdańsk oraz Wrocław.

Port lotniczy Bergamo-Orio al Serio (BGY)
Czas lotu / jazdy samochodem

1 h 39 min (lot z Warszawy), 1 h (lot z Krakowa), 1 h 16 min (lot z Gdańska)/ 14,5 h jazdy samochodem z Warszawy, ok. 22 h jazdy pociągiem z Warszawy

Strefa czasowa

UTC±01:00

Waluta

PLN

Przykładowe ceny

- Bilet autobusowy z/na lotnisko: 8,5 zł;
- bilet autobusowy na całą dobę, który uprawnia też do przejazdów kolejkami miejskimi Funicolare: 21 zł;
- bilet kolejowy do/z Mediolanu (ok. 48 minut jazdy): 23 zł.

Godziny otwarcia

Całodobowe

Ceny biletów

Już od 160 złotych za osobę w obie strony

Orientacyjna odległość

1100 km samolotem, 1496 km samochodem, 1867 km koleją

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4h6zy7
d4h6zy7
d4h6zy7