Trwa ładowanie...

Lotnisko Bruksela-Brussels Airport (BRU). Jak się dostać do centrum miasta?

Lotnisko Bruksela-Brussels Airport (BRU) jest głównym tego rodzaju obiektem w kraju, średniej wielkości, lecz bardzo przestrzennym. Położony w Zaventem, usytuowany jest około 12 kilometrów w kierunku północnym od Brukseli. Jak się dostać do centrum miasta?

Lotnisko Bruksela-Brussels Airport (BRU). Jak się dostać do centrum miasta?Źródło: Facebook.com
d211o50
d211o50

Port lotniczy Bruksela-Brussels Airport (BRU) – z lotniska do centrum taksówką/samochodem

Port lotniczy Bruksela-Brussels Airport (BRU) ma dobrą trasę dojazdową. Prowadzi do niego obwodnica Brussels Ring Road. Wypożyczalnie samochodów są dosyć drogie, przykładowy koszt auta na jedną dobę to minimum 519 złotych. Dodatkowo pojazd odstawia się na parking zawsze z pełnym bakiem.

Przed halą przylotów Brussels Airport przez całą dobę stoją taksówki. Należy unikać nielicencjonowanych pojazdów i zawsze wybierać te z żółtymi i niebieskimi barwami. Przejazd do centrum Brukseli kosztuje około 190 złotych.

Port lotniczy Bruksela-Brussels Airport (BRU) – z lotniska do centrum autobusem

Port lotniczy Bruksela-Brussels Airport (BRU) jest dobrze połączony liniami autobusowymi z centrum stolicy Belgii. Główny przystanek znajduje się pod halą przylotów lotniska, na poziomie 0. Do ścisłego centrum Brukseli dojechać można:

  • Z przewoźnikiem De Lijn, liniami 272 i 471 na dworzec kolejowy; 359 na stację metra Roodebeek; 272, 471 i 620 do siedziby NATO. Połączenia ekspresowe odbywają się z platform A oraz B i kosztują 13 złotych. Przejazdy liniami De Lijn pomiędzy przystankami na terenie lotniska Bruksela-Brussels Airport są natomiast darmowe.
  • Autobusem lotniskowym MIVB/STIB z platformy C. Przejazd trwa 30 minut, a bilet najbardziej opłaca się kupić w automacie: kosztuje 13 złotych. U kierowcy zapłacimy natomiast około 22 złote.
d211o50

Od poniedziałku do piątku do godziny 20. pojazdy MIVB/STIB kursują jako linia ekspresowa 12 i zatrzymują się jedynie na głównych przystankach trasy lotnisko-centrum Brukseli. Natomiast po godzinie 20., w weekendy i święta wspomniane autobusy stają się regularną linią 21, obsługującą wszystkie przystanki po drodze.

Port lotniczy Bruksela-Brussels Airport (BRU) – z lotniska do centrum koleją

W podziemiach terminalu portu lotniczego Bruksela-Brussels Airport (BRU), na poziomie -1, znajduje się stacja kolejowa Zaventem. Airport City Express jeździ z lotniska do centrum Brukseli (Brussels-Central) co kwadrans, przejazd trwa około 17 minut i odbywa się w komfortowych warunkach. Przejazd kosztuje około 38 złotych za osobę dorosłą, 32 złote za dziecko, zależnie od stacji docelowej.

d211o50
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d211o50