Trwa ładowanie...

Lotnisko Malaga (AGP). Jak dostać się do centrum miasta?

Lotnisko Malaga jest międzynarodowym lotniskiem, które leży 10 km od centrum Malagi. To jedno z największych lotnisk Hiszpanii, obsługuje loty do około 100 miast w Europie i Ameryce Północnej. Jak dostać się do centrum miasta?

Lotnisko Malaga (AGP). Jak dostać się do centrum miasta?Źródło: flickr.com, fot: Terry Wha,Creative Commons 2.0
d2e4jz7
d2e4jz7

Port lotniczy Malaga (AGP) – do centrum pociągiem

Z portu lotniczego Malaga można dojechać do centrum miasta koleją – stacja na lotnisku obsługuje linie kolei podmiejskiej Cercanías Málaga (C-1, która zatrzymuje się na lotnisku oraz C2, która z dworca głównego w Maladze jedzie do miasta Álora). Linie C-1 jedzie na północny wschód do Malagi i na południowy zachód do Fuengiroli. Planowane jest doprowadzenie do lotniska metra. Pociągi kursują co 20–30 minut, jazda do centrum Malagi trwa 15 minut, a cena za bilet to 1,5 euro.

Port lotniczy Malaga (AGP) – do centrum autobusem

W podziemiach lotniska Malaga znajduje się dworzec autobusowy, a przy terminalu cargo jest jeden z przystanków. Do centrum Malagi dojeżdżają linie 19 i 75. Autobusy linii 19 odjeżdżają co ok. pół godziny, zatrzymują się przy wszystkich terminalach, a bilet kosztuje około 1 euro. Bilety na autobusy ekspresowe linii 75 kosztują 2 euro. Przejazd autobusem z lotniska do centrum Malagi trwa 25–30 minut.

Z lotniska kursują też autobusy międzymiastowe, między innymi do innych miast w obrębie Costa del Sol – na przykład bilet do miasta Marbella kosztuje 5 euro.

Port lotniczy Malaga (AGP) – do centrum samochodem

Lotnisko Malaga ma dwa parkingi samochodowe, mniejszy P1 (2,5 tys. miejsc) i P2 (1,2 tys. miejsc). Przy terminalu 2 można wypożyczyć samochód (m.in. Herts, Avis, Europcar, Record Go). Dojazd z lotniska do centrum Malagi może trwać 20–25 minut, a z portu lotniczego można wyjechać drogą MA-20 i MA-21.

Port lotniczy Malaga (AGP) – do centrum taksówką

Przy terminalu 3 znajdują się postoje dla taksówek. Minimalny koszt przejazdu z portu lotniczego do centrum Malagi wynosi ok. 15 euro. Lotnisko obsługują przewoźnicy Taxi-Unión i Unitax. Przykładowa taryfa dzienna (6:00–22:00) wynosi 0,86 euro za kilometr, a w przypadku przejazdów międzymiastowych: 0,58 euro/km. Za dojazd na lotnisko Malaga (AGP) dopłaca się 5,50 euro.

d2e4jz7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2e4jz7