Trwa ładowanie...
d2kosjj

Port lotniczy Malaga (AGP)

Największe atrakcje
Port lotniczy Malaga (AGP)
Kraj
Region
flickr.com
Źródło: flickr.com, fot: Terry Wha /

Port lotniczy Malaga (AGP) to międzynarodowy port lotniczy znajdujący się ok. 10 km od centrum Malagi. Jedno z największych lotnisk Hiszpanii, posiada trzy główne terminale.

Port lotniczy Malaga (AGP) – informacje ogólne

Międzynarodowe lotnisko w Maladze oficjalnie nazywa się Málaga–Costa del Sol Airport. Znajduje się w dystrykcie Churriana oddalonym o około 10 kilometrów na południowy zachód od centrum Malagi. Jest to jedno z pierwszych hiszpańskich lotnisk, a w 2008 roku było czwarte w kraju pod względem natężenia ruchu (ponad 21 milionów pasażerów).

Odpowiada za 85 proc. międzynarodowego ruchu lotniczego na terenie Andaluzji. Port lotniczy Malaga ma połączenie z dwudziestoma miastami Hiszpanii i ponad setką miast Europy i Ameryki Północnej.

Port lotniczy Malaga (AGP) – pobliskie miasta

Malaga leży w obrębie Costa del Sol, gdzie znajduje się wiele innych turystycznych miast, jak choćby Marbella (50 km od lotniska), Fuengirola (ok. 24 km), Benalmadena (ok. 10 km) czy Torremolinos (ok. 8 km).

W odległości około 74 kilometrów na wschód od Malagi leży Nerja, która jest znana z zespołu jaskiń Cueva de Nerja. Na północ od lotniska Malaga leży Antequera (60 km), miasto nazywane sercem Andaluzji. Port lotniczy Malaga znajduje się się 136 km od Granady, 168 km od Kordoby i ok. 200 km od Sewilli.

Port lotniczy Malaga (AGP) – loty z Polski

Z Polski bezpośrednio do Malagi można dolecieć z Warszawy liniami lotniczymi Ryanair (Modlin) i Norwegian Air Shuttle (lotnisko Chopina), a także sezonowo Enter Air z lotniska Chopina (loty tych linii kursują też do Katowic).

Ryanair sezonowo lata też z Krakowa i sezonowo z Wrocławia. Od czerwca 2017 rozpoczynają się loty sezonowe z Katowic liniami SmartWings. Ceny lotów bezpośrednich w obie strony mogą się zaczynać od ok. 600–800 złotych.

Port lotniczy Malaga (AGP) – loty zagraniczne

Najpopularniejsze są loty do portu lotniczego Malaga z Unii Europejskiej, szczególnie Irlandii i Wielkiej Brytanii, a najruchliwsze są te z lotnisk: Londyn-Gatwick, Dublin i Manchester. Popularnością cieszą się również loty z portów lotniczych Paryż-Roissy-Charles de Gaulle, Amsterdam-Schiphol, Bruksela i Kopenhaga-Kastrup.

Z lotniska Malaga można się dostać do krajów takich jak Szwajcaria, Maroko, Rumunia czy Stany Zjednocznone.

Port lotniczy Malaga (AGP) – komunikacja

Do lotniska Malaga prowadzą dwie drogi MA-21 i MA-20. Przy terminalu 3 znajduje się węzeł komunikacyjny, gdzie w celu transferu do centrum miasta można skorzystać z przystanku autobusowego i stacji kolejowej. Przy terminalu znajdują się też parkingi.

Port lotniczy Malaga (AGP)
Czas lotu / jazdy samochodem

4 h / 30 h

Strefa czasowa

CET (UTC+1) / CEST (UTC+2)

Waluta

Euro (1 euro = 4,20 zł)

Orientacyjna odległość

2 632 km

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2kosjj
d2kosjj
d2kosjj