Trwa ładowanie...

Lotnisko Nowy Jork-LaGuardia (LGA). Jak się dostać do centrum miasta?

Lotnisko Nowy Jork-LaGuardia (LGA) znajduje się w Queens, około 15 kilometrów od Pennsylvania Station na Mahattanie. To jedno z głównych lotnisk Nowego Jorku obsługujące głównie loty krajowe, ale też jedno z dwudziestu najbardziej ruchliwych lotnisk Stanów Zjednoczonych. Jak się dostać do centrum miasta?

Share
Lotnisko Nowy Jork-LaGuardia (LGA). Jak się dostać do centrum miasta?Źródło: Wikimedia Commons CC BY-SA, fot: Patrick Handrigan
d2ncxnu

Do centrum Nowego Jorku można dojechać z lotniska Nowy Jork-LaGuardia bezpośrednio taksówką, wypożyczonym samochodem lub autobusem. Można też skierować się na stację kolejową lub stację metra, jednak trzeba do nich najpierw dojechać innym środkiem komunikacji.

Port lotniczy Nowy Jork-LaGuardia (LGA) – autobusy

Z portu lotniczego Nowy Jork-LaGuardia do centrum dojedziemy autobusami przewoźnika MTA, które dojeżdżają do stacji nowojorskiego metra i linii obsługiwanych przez kolej LIRR. Autobusy są przystosowane do przewożenia wózków inwalidzkich. Linia autobusowa M60 obsługuje wszystkie terminale i jako jedyna dojeżdża bezpośrednio do centrum Manhattanu, do dzielnicy Upper West Side, Broadwayu i 106. ulicy. Linia Q48 obsługuje wszystkie terminale lotniska LaGuardia, a jej przystanek końcowy to Flushing, okolice Roosevelt Avenue. Linia Q47 jedzie na południe w stronę Glendale, zatrzymuje się jedynie przy terminalu A. Linie Q70 i Q72 nie dojeżdżają do terminalu A – Q70 jedzie do Woodside, a Q72 do Rego Park.

d2ncxnu

Z lotniska Nowy Jork-LaGuardia prosto na Manhattan, do Hudson Valley i Long Island jeżdżą prywatne autobusy ekspresowe. W obrębie lotniska kursują darmowe autobusy, które stanowią połączenie między terminalami i parkingami – nie jeżdżą one w godzinach nocnych.

Z lotniska LaGuardia można też dojechać do portu lotniczego Nowy Jork-JFK bezpośrednim autobusem ekspresowym NYC Airporter.

Port lotniczy Nowy Jork-LaGuardia (LGA) – taksówki

Licencjonowane nowojorskie taksówki dostępne są na lotnisku LaGuardia i przemieszczają się po mieście zgodnie z określoną taryfą – na Manhattan dojadą za około 30 dolarów. Licencję NYCTLC posiadają też limuzyny, które kursują między portem lotniczym Nowy Jork-LaGuardia a Manhattanem za kwoty wahające się od 40 do 150 dolarów (stawka nie uwzględnia opłat drogowych i napiwku, które trzeba doliczyć do całkowitego kosztu).

d2ncxnu

Port lotniczy Nowy Jork-LaGuardia (LGA) – metro i pociągi

Do metra można dojechać liniami autobusowymi, kursującymi z lotniska LaGuardia, jednak istnieją plany stworzenia linii metra, docierającej bezpośrednio do portu lotniczego, a także wprowadzenia przewozu pociągami AirTrain LGA, podobnymi jak te obsługujące port lotniczy Nowy Jork-JFK (AirTrain JFK).

Port lotniczy Nowy Jork-LaGuardia (LGA) – samochód

Na lotnisku Nowy Jork-LaGuardia można wypożyczyć samochód, którego cena za dobę może mieścić się w okolicach 90 dolarów, zależnie od tego, z jakim wyprzedzeniem dokonamy rezerwacji. Wśród wypożyczalni mieszczących się na terenie lotniska można wybierać między m.in. Alamo, Heartz czy Dollar.

d2ncxnu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ncxnu
d2ncxnu