Trwa ładowanie...

Lotnisko Orio al Serio. Jak dojechać do Mediolanu?

Port lotniczy Orio al Serio jest położony blisko Bergamo i nie ma bezpośredniego połączenia kolejowego z Mediolanem. Jak dojechać do miasta?

Lotnisko Orio al Serio. Jak dojechać do Mediolanu?Źródło: Wikimedia Commons CC BY-SA 2.0, fot: Trista B. - flickr
d1gzx6c
d1gzx6c

Transfer z lotniska Orio al Serio do Mediolanu autobusem

Firmą, która obsługuje najwięcej połączeń autobusowych z lotniska Orio al Serio do centrum Mediolanu jest Terravision. Autobusy tego przewoźnika kursują pomiędzy portem lotniczym Orio al Serio a centrum Mediolanu przynajmniej dwa razy na godzinę, począwszy od godz. 04:05. Wieczorem, począwszy od godz. 19:00, autobusy odjeżdżają z lotniska Orio al Serio trochę rzadziej, a na ostatni kurs do centrum Mediolanu można się załapać 45 minut po północy.

Podróż autobusami, które jeżdżą do centrum Mediolanu pod szyldem Terravision, trwa około godziny. Cena biletu autobusowego z portu lotniczego Orio al Serio na dworzec główny w Mediolanie wynosi 5 euro, a dzieci do lat 4 mogą podróżować za darmo.

Poza pojazdami firmy Terravision z lotniska Orio Al Serio kursują także autobusy innych prywatnych przedsiębiorstw. Cena transportu z Orio al Serio do centrum Mediolanu u innych przewoźników jest porównywalna z ceną Terravision (bilet za 5 euro), podobnie jak czas podróży.

Transfer z lotniska Orio al Serio do Mediolanu pociągiem

Pociągi są zdecydowanie najmniej dogodnym środkiem transportu, jeśli chodzi o relację lotnisko Orio al Serio–centrum Mediolanu. Najbliżej portu lotniczego Orio al Serio jest stacja kolejowa w Bergamo, i dopiero stamtąd można złapać pociąg, który jedzie do centrum Mediolanu. Z Bergamo do centrum Mediolanu podróżnych zabiorą koleje firmy Trentitalia, którym pokonanie takiej trasy zajmuje co najmniej 48 minut.

d1gzx6c

Ile kosztuje bilet na pociąg z Bergamo do Mediolanu? Ceny biletów dla dorosłych, którzy chcą dostać się do centrum Mediolanu, zaczynają się od 5 euro, a dla dzieci – od niecałych 3 euro.

Transfer z lotniska Orio al Serio do Mediolanu taksówką

Ile kosztuje taksówka z lotniska do centrum Mediolanu? Cena za przejazd taksówką z Orio al Serio do Mediolanu oscyluje w granicach 100 euro, choć w przypadku podróży nocą może być nieco wyższa. Cena za taryfę spod Orio al Serio do centrum Mediolanu często różni się też w zależności od liczby pasażerów i liczby bagaży. Ponadto niektórzy taksówkarze, którzy zabierają podróżnych z międzynarodowego portu lotniczego Orio al Serio do centrum Mediolanu, są w stanie zainkasować ustaloną z góry sumę, inni natomiast rozliczają się na podstawie przejechanych kilometrów.

Transfer z lotniska Orio al Serio do Mediolanu wypożyczonym samochodem

Na lotnisku Orio al Serio swoje usługi oferują zarówno lokalne wypożyczalnie aut, jak również duże międzynarodowe firmy, takie jak Avis czy Europcar. Wypożyczalnie samochodów funkcjonujące na lotnisku Orio al Serio cieszą się dużym powodzeniem i zdarza się, że większość aut oferowanych przez daną firmę jest już zajeta. Warto więc rezerwować wymarzony samochód przez internet, jeszcze przed przylotem na lotnisko Orio al Serio.

Za jednodniową przejażdżkę niewielkim autem z portu lotniczego Orio al Serio do centrum Mediolanu zapłacimy od 80 do 200 zł, w zależności od firmy. Wynajem dużego auta rodzinnego na lotnisku Orio al Serio wiąże się z wydatkiem rzędu przynajmniej 300 zł za dobę, a za samochód naprawdę wysokiej klasy zapłacimy nie mniej niż 2 tysiące złotych.

d1gzx6c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gzx6c