Trwa ładowanie...
Agnieszka Krasa
19-07-2017 10:51

Lotnisko Piza (PSA). Jak dostać się do centrum miasta?

Lotnisko Piza (PSA), pod patronatem Galileusza, zajmuje dziesiąte miejsce we Włoszech pod względem liczby obsługiwanych pasażerów. Rocznie z obiektu korzysta około pięć milionów osób, odbywających połączenia krajowe (m.in. do Rzymu, Neapolu, Mediolanu, Katanii czy Bari) i międzynarodowe. Port lotniczy Piza jest niewielki i trochę ciasny, lecz bardzo dobrze oznaczony i nie da się tutaj zgubić. Jak dostać się do centrum miasta?

Lotnisko Piza (PSA). Jak dostać się do centrum miasta?Źródło: Facebook.com
d3eap2l
d3eap2l

Port lotniczy Piza (PSA) – z lotniska do centrum taksówką lub wynajętym samochodem

Na wprost wyjścia z hali przylotów portu lotniczego Piza (PSA) znajdziemy całodobowy postój taksówek z charakterystycznymi, biało-czerwonymi pojazdami, obsługiwany przez przewoźnika funkcjonującego na rynku od 1972 roku. Kontakt telefoniczny z korporacją możliwy jest pod numerem telefonu 050 541600. Przejazd do ścisłego centrum Pizy trwa jedynie kilka, do dziesięciu minut. Kurs w dniu roboczym kosztuje co najmniej 34 złote. Najdroższe są niedziele oraz święta, kiedy kierowcy taksówek doliczają zgodnie z cennikiem dodatkową opłatę w wysokości minimum 10 złotych.

Za wynajem pięcioosobowego samochodu w jednej z wypożyczalni na terenie portu lotniczego Piza zapłacimy co najmniej 583 złote za dobę. Najtańsze są Fordy i Fiaty. Jest to dobrym pomysłem w przypadku kilku osób w samochodzie i planowanych dalszych podróży po Italii, przykładowo pobliskimi autostradami A12, prowadzącej z Genui do Rosignano lub A11 z Florencji do Pizy oraz niedaleką drogą SS1 Aurelia. Najmniej opłacalne okazują się przejazdy wynajętym samochodem z szoferem, z których da się skorzystać, wybierając spośród bogatej oferty wypożyczalni aut.

Port lotniczy Piza (PSA) – z lotniska do centrum autobusem

Przystanki autobusowe (strefa P6) na terenie portu lotniczego Piza usytuowane są tuż przy wyjściu z hali przylotów jedynego terminalu obiektu. Bilety autobusowe kupuje się po przylocie między innymi w lotniskowym punkcie informacyjnym. Sieć połączeń jest dość duża, a największe miasta Toskanii oraz słonecznej Italii są z lotniska w Pizie naprawdę łatwo dostępne. Pojedziemy stąd m.in. do Sieny, Florencji, Lukki, Empoli, Livorno czy Viareggio.

Z portu lotniczego Piza (PSA) do ścisłego centrum miasta jest mniej niż dwa kilometry. Liczni turyści rezygnują więc z podróży środkami transportu miejskiego czy taksówkami i decydują się często na przechadzkę jedynie z bagażem podręcznym na Stare Miasto, w okolicę Krzywej Wieży w Pizie lub na dworzec kolejowy Pisa Centrale. Można się tam dostać autobusem komunikacji publicznej linii CPT numer 2 (kursuje w ciągu dnia) bądź 21 (opcja nocna). Na trasie tej spotkamy również autobusy „Lam Rossa”.

Port lotniczy Piza (PSA) – z lotniska do centrum kolejką automatyczną

Transfer z portu lotniczego Piza (PSA) zapewnia także niewielka automatyczna kolejka, zwana Pisa Mover. Budowa rozpoczęła się w połowie grudnia 2013 roku, a sprawne połączenie uruchomiono z końcem lutego 2017 roku. Kolejka usytuowana została dosłownie kilkadziesiąt metrów od budynku portu lotniczego Piza (PSA).

d3eap2l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3eap2l