Trwa ładowanie...
dju9py6

Port lotniczy Piza (PSA)

Największe atrakcje
Port lotniczy Piza (PSA)
Region
Facebook.com
Źródło: Facebook.com

Port lotniczy Piza (PSA) usytuowany jest w dzielnicy Pizy, zwanej San Giusto, niedaleko wybrzeża Morza Liguryjskiego. Posiada jeden terminal, który rocznie obsługuje prawie pięć milionów pasażerów, a w klasyfikacjach funkcjonuje jako lotnisko wojskowe Włoskich Sił Powietrznych. Patronem portu lotniczego w Pizie jest Galileusz.

Port lotniczy Piza (PSA) - pobliskie miasta

Piza to stolica Toskanii, malowniczo położona na równinie nad rzeką Arno. W pobliżu portu lotniczego Piza (PSA), największego obiektu tego rodzaju w regionie i dziesiątego najbardziej ruchliwego w kraju, znajdują się Florencja i Siena. Port lotniczy Piza dzieli od stacji kolejowej (Pisa Centrale) w centrum miasta jedynie 1,5 kilometra. Zapewniony jest stąd sprawny dojazd pociągiem do Rzymu, Genui i Lukki.

Największe miasta Toskanii – Florencję, Pizę, Livorno oraz Empoli – łączy zelektryfikowana linia kolejowa Leopolda o długości 101 kilometrów. Można nią podróżować po regionie ze stacji Pisa Aeroporto, a następnie Pisa Centrale i Firenze Santa Maria Novella. Z przystanku autobusowego niedaleko wyjścia z hali przylotów można także bezproblemowo dostać się do Sieny oraz Florencji. Kursują stąd tacy przewoźnicy, jak Terravision i Autostradale.

Port lotniczy Piza (PSA) – tanie loty

Z portu lotniczego Piza (PSA) jest jedynie dwa kilometry w kierunku północnym do centrum miasta, co z pewnością podwyższa popularność tego obiektu. Od 1990 roku obsługuje on połączenia, realizowane przez tanie linie lotnicze, wśród których dominuje Ryanair. Łącznie z i do portu lotniczego w Pizie lata przeszło 20 przewoźników, całorocznych oraz sezonowych. Przewaga tego lotniska nad konkurencją polega m.in. na rozmiarach pasa startowego – jest on zdecydowanie szerszy oraz dłuższy. Mogą więc tutaj lądować i startować samoloty o większych rozmiarach.

Regularne ceny tanich lotów bezpośrednich z Polski do portu lotniczego Piza rozpoczynają się od 200 złotych za osobę w obie strony. Połączenie można zrealizować z Warszawy, Krakowa bądź Gdańska.

Port lotniczy Piza (PSA) – przyloty i odloty

Główne linie lotnicze, które spotkamy na płycie portu lotniczego Piza (PSA) to Wizz Air, easy Jet, Lufthansa, Air France, Alitalia, British Airways, Iberia, Finnair, Vueling. Możemy nimi dolecieć do Paryża, Londynu, Barcelony, Helsinek, Nowego Jorku, Oslo, Amsterdamu, Bukaresztu, Brukseli.

Przeloty bezpośrednie z naszego kraju do Pizy oferują przede wszystkim linie lotnicze Ryanair. Wybierając Wizz Air albo Lufthansę, musimy liczyć się z koniecznością jednej przesiadki w którymś europejskim mieście i zmianie przewoźnika przykładowo na easy Jet bądź też Eurowings.

Port lotniczy Piza (PSA)
Czas lotu / jazdy samochodem

3 h/ 15 h 38 min jazdy samochodem, 22 h 13 min jazdy pociągiem

Strefa czasowa

UTC±01:00

Waluta

Euro (1 Euro = 4,22 zł)

Godziny otwarcia

Całodobowe

Ceny biletów

- 236 zł za osobę w obie strony z Warszawy (lot bezpośredni);
- 209 zł za osobę z obie strony z Gdańska (lot bezpośredni);
- 212 zł za osobę z obie strony z Krakowa (lot bezpośredni).

Orientacyjna odległość

1232 km w linii prostej, 1603 km samochodem, 1957 km pociągiem

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dju9py6
dju9py6
dju9py6