Lotnisko w Dubaju wprowadza nietypowy system rozpoznawania twarzy. Woda w roli głównej

Międzynarodowy Port Lotniczy w Dubaju zamierza do końca 2018 r. wprowadzić zupełnie nowy system weryfikacji tożsamości podróżnych. Ich dane będą sprawdzane w wirtualnym akwarium, a (nie mniej wirtualne) ryby zaprowadzą pasażerów do kamer, które zeskanują ich twarze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Akwarium zamiast tradycyjnych bramek - to propozycja dla pasażerów na lotnisku w Dubaju
Akwarium zamiast tradycyjnych bramek - to propozycja dla pasażerów na lotnisku w Dubaju (Twitter, Fot: The National)
WP

W Dubaju, jak wiadomo, nie ma rzeczy niemożliwych. Tamtejsi szejkowie kochają wodę i wszystko, co z związane z morzami i oceanami. Potężne akwaria to nieodłączny element wyposażenia wszystkich szanujących się restauracji, hoteli i centrów handlowych. Trudno się więc dziwić, że nowoczesny system rozpoznawania twarzy podróżnych, który ma zostać wprowadzony na dubajskim lotnisku, również oscylował będzie wokół tematu wody.

Shutterstock.com
Podziel się
WP

Tożsamość pasażerów będzie weryfikowana w wirtualnym tunelu akwarystycznym wyposażonym w 80 kamer. Te zeskanują twarze podróżnych, którzy zostaną "zwabieni" na miejsce przez wirtualne ryby. – Ryby mają być rodzajem rozrywki i nowinką uprzyjemniającą czas pasażerom. Przyciągając ich uwagę, doprowadzą podróżnych przed kamery rozmieszczone w różnych zakątkach tunelu – mówi

Nowatorski system rozpoznawania twarzy ma zostać wprowadzony na terminalu 3 pod koniec 2018 r. Do 2020 r. wirtualne akwaria mają przyjmować ludzi na pozostałych terminalach dubajskiego lotniska.

Zobacz też: Atlantis, the Palm. Luksus i wodne rozkosze w Dubaju

WP
WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP