Trwa ładowanie...

Lotnisko w Dubaju wprowadza nietypowy system rozpoznawania twarzy. Woda w roli głównej

Międzynarodowy Port Lotniczy w Dubaju zamierza do końca 2018 r. wprowadzić zupełnie nowy system weryfikacji tożsamości podróżnych. Ich dane będą sprawdzane w wirtualnym akwarium, a (nie mniej wirtualne) ryby zaprowadzą pasażerów do kamer, które zeskanują ich twarze.

Lotnisko w Dubaju wprowadza nietypowy system rozpoznawania twarzy.  Woda w roli głównejŹródło: Twitter, fot: The National
d161fqq

W Dubaju, jak wiadomo, nie ma rzeczy niemożliwych. Tamtejsi szejkowie kochają wodę i wszystko, co z związane z morzami i oceanami. Potężne akwaria to nieodłączny element wyposażenia wszystkich szanujących się restauracji, hoteli i centrów handlowych. Trudno się więc dziwić, że nowoczesny system rozpoznawania twarzy podróżnych, który ma zostać wprowadzony na dubajskim lotnisku, również oscylował będzie wokół tematu wody.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com, fot: nn

Tożsamość pasażerów będzie weryfikowana w wirtualnym tunelu akwarystycznym wyposażonym w 80 kamer. Te zeskanują twarze podróżnych, którzy zostaną "zwabieni" na miejsce przez wirtualne ryby. – Ryby mają być rodzajem rozrywki i nowinką uprzyjemniającą czas pasażerom. Przyciągając ich uwagę, doprowadzą podróżnych przed kamery rozmieszczone w różnych zakątkach tunelu – mówi

d161fqq

Nowatorski system rozpoznawania twarzy ma zostać wprowadzony na terminalu 3 pod koniec 2018 r. Do 2020 r. wirtualne akwaria mają przyjmować ludzi na pozostałych terminalach dubajskiego lotniska.

Zobacz też: Atlantis, the Palm. Luksus i wodne rozkosze w Dubaju

d161fqq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d161fqq