Trwa ładowanie...
ycipk-15paqd

Loty z Europy do USA za mniej niż 300 zł - będzie hit 2017 roku

Paszport z wizą do USA może się okazać bardzo przydatny. Linia lotnicza Norwegian ogłosiła, że w 2017 roku wprowadzi do oferty bilety ze Szkocji i Irlandii do Nowego Jorku za ok. 290 zł. To byłby prawdziwy hit.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Loty z Europy do USA  za  mniej niż 300 zł - będzie hit 2017 roku
(Shutterstock.com, Fot: Yulia Mayorova)
ycipk-15paqd

Choć brzmi to jak bajka, to jest ona bardzo realna. Norwegian chce ograniczyć koszty dzięki zainwestowaniu w nowe, bardziej oszczędne samoloty, mniejsze zużycie paliwa i start oraz lądowanie z i do mniejszych portów lotniczych.

– Nasza flota jest bardzo, bardzo oszczędna. Nowoczesny silnik Boeinga 737 MAX pozwala na pokonywanie dłuższych tras - powiedział serwisowi inews Bjørn Kjos, prezes linii. - Poza tym będziemy latać na lotnisko JFK, tylko do mniejszych portów lotniczych w aglomeracji nowojorskiej, a to oznacza niższe opłaty lotniskowe.

Ilona Raczyńska
Podziel się
ycipk-15paqd

Dzięki nowym połączeniom, spacer po Central Parku, pocałunek na Moście Brooklińskim, wizyta pod Statuą Wolności czy zdjęcie panoramy miasta z Empire State Building, staną się dla wielu osiągalne, jak nigdy dotąd. Jeśli w paszporcie mamy już wizę do USA, to na wakacje za ocean za ok. 300 zł, będziemy mogli się wybrać z Edynburga lub Cork. Z kolei do tych miast z Polski dolecimy za ok. 125 zł w dwie strony. Perspektywa oszczędności jest więc spora, bo dziś za bilety z Polski do Nowego Jorku płaci się przynajmniej ok. 1350 zł.

Ci, którzy wizy jeszcze nie mają, muszą liczyć się z dodatkowym, ale jednorazowym wydatkiem w wysokości 160 dolarów amerykańskich za standardową wizę nieimigracyjną. Ta przyznawana jest zazwyczaj na 10 lat.

Norwegian planuje także w drugiej połowie 2017 roku wprowadzenie do oferty połączeń z Londynu do miast w Azji i Południowej Ameryce. Szczegółowe informacje na temat tej, bądź co bądź, rewolucyjnej oferty zostaną podane w styczniu 2017 roku.
Zobacz też: Nowy Jork - miasto, które nigdy nie śpi.

Polub WP Turystyka
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-15paqd

ycipk-15paqd
ycipk-15paqd