Trwa ładowanie...

Ludzie w Indonezji kładą się na torach. Wierzą, że ich to uleczy

Indonezyjczycy na przedmieściach Dżakarty kładą się na torach, ponieważ wierzą w ich cudowną moc. Niestraszny im nadjeżdżający pociąg. Mają ku temu ważny powód.

Ludzie w Indonezji kładą się na torach. Wierzą, że ich to uleczyŹródło: Shutterstock.com
d2ozb2p
d2ozb2p

Na przedmieściach Dżakarty, stolicy Indonezji, ludzie kładą się torach. Wierzą, że cudowna moc energii elektrycznej, która przepływa przez szyny uzdrowi ich. Oddając się metalowej "terapii" pragną pozbyć się wszelkich dolegliwości. Nie przejmują się zakazami, które znajdują się przy trasie kolejowej. Są przekonani, że wiara uchroni ich przed niebezpieczeństwem czyhającym na szynach.

W Indonezji mieszkańcy często korzystają z tzw. medycyny niekonwencjonalnej. Jednym z nich jest niedoszły samobójca, który cierpiał na częściowe porażenie ciała. To właśnie on rozpropagował modę na korzystanie z "uzdrawiających" szyn.

Wśród zwolenników jest m.in. 58-letnia kobieta chorująca na cukrzycę. Tłumaczy, że leżenie na torach jest jedyną skuteczną metodą leczenia. Poczuła znaczną poprawę. Kolejna Indonezyjka, niedomagająca na nogi wyznała: "Teraz mogę jeść, spać oraz nie mam problemów z chodzeniem".

d2ozb2p

Niestety, taka forma terapii może nieść za sobą poważne konsekwencje. Przepływy elektryczne są niezwykle niebezpieczne, zwłaszcza, jeżeli nie wiemy, jak dużą mają moc. Jednak to nie przekonuje zdesperowanych ludzi. Tymczasem policja stara się karać zwolenników wątpliwej terapii. Grożą im 3 miesiące więzienia lub 1800 dol. grzywny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Chcieli skutecznego przesłuchania. Metodę nagrali, teraz poniosą konsekwencje

d2ozb2p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ozb2p

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj