Trwa ładowanie...

Malta. Niedrogi kierunek na ciepły urlop zimą

Malta kusi dużą ilością słońca przez cały rok, słynie z gościnności mieszkańców, zabytków sprzed tysięcy lat, cudownych wybrzeży i świetnych plaż. Do tego dochodzą wręcz niewiarygodnie niskie ceny - tydzień na Malcie w lutym spędzimy już za 729 zł. Wybraliśmy najciekawsze oferty wczasów na tej rajskiej wyspie.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Malta. Niedrogi kierunek na ciepły urlop zimą
Źródło: Shutterstock.com
d1bvr7c

Malta – Valletta Europejską Stolicą Kultury 2018

To właśnie na nizinnej, słonecznej Malcie, największym muzeum pod otwartym niebem, znajduje się Europejska Stolica Kultury 2018 - przepiękna Valletta. Stolica od 1980 roku figuruje w całości na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Na niewielkiej powierzchni zebrało się tutaj bowiem przeszło 300 zabytków, co jest prawdziwym ewenementem na światową skalę. Sporo się tutaj dzieje przez cały rok, a Valletta to najbardziej wysunięta na południe europejska stolica, która jest jednocześnie miejscowością z największym nasłonecznieniem na naszym kontynencie.

Na Malcie najtaniej wypoczniemy obecnie na północy, w kurorcie nadmorskim Mellieha Bay z widokiem na całą zatokę, bezpośrednio przy ładnej plaży, największej na wyspie. Wylot na miejsce już 29 stycznia z portu lotniczego w Poznaniu, a w atrakcyjnej cenie (oszczędzasz 540 zł) również transfery oraz 2 posiłki dziennie podczas tygodniowego zakwaterowania. Dodatkowe plusy tej oferty to zadbany ogród, smaczne posiłki, piękna i dobrze skomunikowana okolica, bliskość klifu widokowego. To coś dla osób lubiących ciszę, spokój i spacery wśród pięknych krajobrazów.

Malta – pogoda zimą

Malta pozostaje zimowym hitem wśród Europejczyków od lat. Leży niedaleko od Polski, przeloty są stosunkowo krótkie, a całkowity koszt wycieczki jest dosyć niski, zwłaszcza jeśli dodać do tego możliwość wypoczynku pod palmami, gdy w naszym kraju mróz. Od grudnia do marca na Malcie doświadczymy przyjemnych 17 st. C w ciągu dnia, z zazwyczaj identyczną temperaturą wody morskiej. Przy 10 st. C nocą przydadzą się cieplejsze ubrania. Duża ilość słońca zrekompensuje nam jego wczesny zachód i stosunkowo krótki dzień. Jeżeli preferujemy swobodny wypoczynek i zwiedzanie Malty, lećmy tam w chłodniejszych miesiącach. Pomiędzy czerwcem a wrześniem bowiem, kiedy słupek rtęci tygodniami przekracza 31 st. C, ochłoda przychodzi jedynie wieczorami. Fantastycznie położone i często niedostępne od strony lądu plaże Wysp Maltańskich uchodzą za jedne z najlepszych na świecie pod względem warunków do nurkowania. Zimą są zdecydowanie mniej zatłoczone.

Comino (Shutterstock)
Źródło: Comino (Shutterstock)

Pod koniec lutego możemy wybrać się z portu lotniczego we Wrocławiu na północ Malty. Hotel Santana usytuowany jest niedaleko Narodowego Akwarium Malty, nieopodal promenady z widokiem na zatokę Qawra i miejscowości St. Paul's Bay. W odległości 300 m znajduje się dworzec autobusowy i czysta plaża publiczna z płatnym serwisem plażowym, a o 13 km oddalona jest Valletta. W okolicy hotelu mnóstwo knajpek, klubów i nocnych rozrywek. Świetna baza wypadowa do zwiedzania Malty z urozmaiconą kuchnią i basenem na dachu.

Wyspy Maltańskie – wycieczki z nurkowaniem

Podczas wakacji na Malcie warto odbyć wycieczki na pozostałe spośród Wysp Maltańskich. Płynąc w kierunku północno-zachodnim od głównej wyspy, napotkamy Gozo. Ta mniejsza wysepka to przede wszystkim zatoka Ramla Bay z czerwonawym piaskiem i platformą widokową, zatoka Inland Sea, Dolina Ghasri, szereg wież obserwacyjnych, stanowisko archeologiczne, port Marsalforn oraz piękne świątynie. Słynne Lazurowe Okno na Gozo było celem wypraw nurkowych do czasu jego zawalenia się z przyczyn naturalnych w marcu 2017 roku, po czym głośno rozpaczali nie tylko mieszkańcy Malty. Z kolei niewielka wyspa Comino to plażowy raj. Najbardziej znaną atrakcją turystyczną tej Wyspy Maltańskiej jest krystaliczna cieśnina Błękitna Laguna, ciągnąca się w kierunku Gozo. W sezonie letnim zatłoczenie jest tutaj ogromne, a głośne imprezy na wodzie są na porządku dziennym. Koniecznie trzeba jeszcze zajrzeć do Kryształowej Laguny, już bez plaży, wybrać się na wycieczkę trekkingową i ponurkować z maską, podziwiając piękno Malty, ukryte pod powierzchnią czyściutkiej wody. Podwodna turystyka na Comino kwitnie również dzięki licznym zatopionym wrakom.

d1bvr7c

Kolejnym wartym polecenia hotelem na Malcie jest Qawra Palace przy promenadzie nad brzegiem morza, w odległości krótkiego spaceru od typowo turystycznej miejscowości Bugibba. Bogatej ofercie sportowo-rozrywkowej towarzyszy ładne położenie, bliskość okolicznych restauracji oraz świetny transport po całej wyspie spod obiektu.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d1bvr7c

Podziel się opinią

Share
d1bvr7c
d1bvr7c