Trwa ładowanie...
d1ols8q

Lotnisko Poznań-Ławica

Największe atrakcje
Lotnisko Poznań-Ławica
Kraj
Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA, fot: Junx

Lotnisko Poznań-Ławica im. Henryka Wieniawskiego

Lotnisko w Poznaniu to jedno z najstarszych w kraju. Jest zlokalizowane 5 kilometrów od centrum stolicy Wielkopolski. Lotnisko ma doskonałą infrastrukturą na światowym poziome, czytelne oznaczenia i dobrą komunikację z centrum i z dowolna dzielnica miasta. Podróż z tego lotniska to przyjemność. Jest to też 7 pod względem ilości obsługiwanych podróżnych lotnisko w Polsce.

Lotnisko Poznań-Ławica im. Henryka Wieniawskiego – lokalizacja i dojazd

Transport na lotnisko Poznań Ławica: komfortowo dojedziemy samochodem i taksówką. Taksówki mają całodobowy postój przed wejściem do terminalu T3. Parkingi są dobrze oznaczone. Na lotnisku znajduje się strefa Kiss&Fly do szybkiego odbioru podróżnych. Warto wiedzieć, że od dnia 1 lipca 2017 roku nastąpiła zmiana czasu darmowego pobytu w Strefie Krótkiego Postoju. Dotychczas wynosiła ona 15 minut, teraz to już tylko 10 minut, podobnie jak na Lotnisku Wrocław-Strachowice. Parking możemy zarezerwować on-line - podobnie jak wiele przydatnych usług.

Autobusy kursujące na lotnisko to linia numer 59 kursująca na trasie Port Lotniczy – Poznań Główny oraz numer 48 kursująca na trasie Wyszęborska – Rondo Kaponiera. Bilety autobusowe na lotnisko kupimy w kioskach oraz w niektórych autobusach dysponujących automatami do biletów.

Lotnisko Poznań-Ławica im. Henryka Wieniawskiego – atrakcje w okolicy

Patronem lotniska jest Henryk Wieniawski – wybitny polski skrzypek i kompozytor. Poznań jako kandydat do miana Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku ma do zaoferowania wiele atrakcji turystycznych. Koniecznie pójdźmy na stare miasto, gdzie na rynku zobaczymy symbol miasta – renesansowy ratusz. Poznań to miasto pełne zieleni, więc odwiedźmy Park Cytadelę i Palmiarnię w Parku Wilsona. Warto wybrać się na Zamek Królewski, czyli najmłodszy zamek w Polsce, który mieści się właśnie w Poznaniu.

Aktywny* wypoczynek w Poznaniu* to rowery miejskie, rolki lub rowery w jednym z 5 najpiękniejszych obszarów zielonych w mieście, aquapark lub siatkówka na plaży nad jeziorem Maltańskim.

Lotnisko Poznań-Ławica im. Henryka Wieniawskiego – loty krajowe i zagraniczne

Lotnisko w Poznaniu ma rozbudowaną sieć połączeń rejsowych i czarterowych. Linie lotnicze, za których pośrednictwem latamy z Poznania to Lufthansa, LOT, Ryanair, SAS Scandinavian Airlines i WizzAir.

Lotnisko oferuje loty do Agadiru, Kijowa, Liverpoolu, Dublina, Oslo, Brukseli, Marsali czy Eindhoven, a także do kilkudziesięciu innych lotnisk świata. Nie znajdziemy tu bezpośredniego połączenia do Moskwy, ale lotnisko obsługuje loty do największych portów przesiadkowych.

Z Lotniska Poznań-Ławica polecimy za pośrednictwem wielu pośredników, do wielu stolic świata i atrakcyjnych turystycznie regionów. Zwłaszcza basen Morza Śródziemnego jest doskonale skomunikowany z lotniskiem. Jeśli planujemy urlop w Hiszpanii, we Włoszech, Francji, Maroku, Egipcie, Grecji czy Bułgarii, bez problemu polecimy z poznania bez przesiadek. Warto zaplanować podróż z lotniska w Poznaniu wcześniej, aby skorzystać z promocji na tańsze loty.

Lotnisko Poznań-Ławica im. Henryka Wieniawskiego – infrastruktura

Terminal pasażerski lotniska Poznań-Ławica został rozbudowany i usprawniony przed mistrzostwami EURO 2012, tak aby sprostać zadaniu obsłużenia ogromnej ilości fanów sportu. Od zachodu dobudowano komfortową strefę check-in, a po wschodniej stronie rozbudowano strefę VIP. Lotnisko ma aż 22 stacje odprawy i 11 bram wyjść.

Lotnisko Poznań-Ławica
Czas lotu / jazdy samochodem

Z warszawy 55 minut/3.5 godz. samochodem

Strefa czasowa

UTC + 1 godz.

Waluta

PLN

Przykładowe ceny

Salon Biznes Klasy z zimnymi przekąskami od 25 zł z Poznańską Kartą Turystyczną.
Parking do 15 dni - 100 zł.

Godziny otwarcia

Całodobowo

Orientacyjna odległość

310 kilometrów od Warszawy

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ols8q
d1ols8q
d1ols8q