Qaqwqwrqw

Małżeństwo ornitologów trafiło na niezwykłego ptaka. Taki widok zdarza się bardzo rzadko

"W życiu byśmy się nie spodziewali, że uda nam się zobaczyć coś takiego" - przyznała ornitolożka po zobaczeniu jednego z najbardziej niezwykłych ptaków w swoim życiu. Choć obserwuje je o 25 lat, czegoś takiego jeszcze nie widziała.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kardynał szkarłatny w zimie
Kardynał szkarłatny w zimie (123RF)
Qaqwqwrqw

Obustronny gynandromorf to skomplikowana nazwą pod którą kryje się zjawisko o nazwie dymorfizm płciowy. Oznacza to, że wybrany gatunek ma cechy zarówno żeńskie, jak i męskie. W połowie zwierzę jest samcem, a w połowie - samiczką.

Ptakiem o tak niezwykłych cechach okazał się kardynał szkarłatny. Jest jednym z najoryginalniejszych gatunków żyjących na ziemi. Niezwykłe stworzenie zostało zauważone przez małżeństwo Jeffreya i Shirley Caldwellów, gdy byli na spacerze w Pensylwanii w Stanach Zjednoczonych.

Qaqwqwrqw

Ciało ptaka było niemal idealnie podzielone na pół. Jedna jego część wykazywała wszystkie cechy żeńskie, a druga - męskie. Powodem takiego stanu rzeczy jest nieprawidłowy podział chromosomów jeszcze na etapie zapłodnienia. Choć według ornitologów gynandromorfy mają być traktowane przez inne ptaki tak samo, jak reszta przedstawicieli gatunku, bardzo rzadko zdarza im się wchodzić w relację z innym osobnikiem. Nie wykonują również pieśni godowych.

Żródło: National Geographic

Qaqwqwrqw

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Przebiegła wrona złapała kartę kredytową

Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
Qaqwqwrqw