Trwa ładowanie...
d2azl0r

Masz już pomysł na Sylwestra?

Przerwa świąteczna zbliża się wielkimi krokami. Warto odreagować zimowe mrozy i pomyśleć o urlopie. Jakie są najlepsze pomysły na spędzenie przerwy świąteczno-noworocznej?

d2azl0r
d2azl0r

Pomysły Polaków na zimowe wakacje i przerwę świąteczną, przeszły w ostatnich latach poważną rewolucję. Coraz więcej z nas marzy o spędzeniu Świąt i Sylwestra poza domem i wielu te marzenia spełnia. Zaledwie 10 proc Polaków chciałoby spędzić przerwę świąteczno-noworoczną w domu. Aż 22 proc. najchętniej wyjechało by w tym czasie jak najdalej od domu. Najlepiej na ciepłą plażę, co wskazało 41 proc. respondentów. Co zaskakujące na narty i zabawę na śnieżnych stokach wybrałby się jedynie co czwarty Polak.

A gdzie podróżowali Polacy zimą w zeszłym roku?

Przede wszystkim w poszukiwaniu słońca. Największą popularnością cieszył się Egipt z Hurghadą i Sharm el Sheikh na czele, gdzie temperatura w grudniu i styczniu waha się w granicach 22 C. Kolejnym celem, zaraz za Egiptem okazała się słoneczna Hiszpania. Tutaj ulubionym miejscem na zimowy wypoczynek jest Teneryfa z takimi miastami jak Playa de las Americas, czy Puerto de la Cruz. Zwolennicy dalekich podróży wybierali się najchętniej na Kubę, gdzie atmosfera spowita dymem cygar sprzyja zabawie w rytmie salsy. Tuż obok w Meksyku, wielu Polaków odkrywało różnorodność etniczną i kulturową tego wyjątkowego kraju.

Wierni Polsce i urokom polskich miejscowości bawili się najchętniej w gronie swoich znajomych w Karpaczu, Szklarskiej Porębie, Krakowie oraz Gdańsku.

d2azl0r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2azl0r