Trwa ładowanie...
d39c1w9

Mecz na tafli Morskiego Oka. TPN: Nie było na niego zgody

W sobotę, 22 lutego na tafli Morskiego Oka rozegrano mecz hokeja. Było o nim głośno w całej Polsce. Okazuje się, że organizatorzy nie konsultowali wcześniej tego pomysłu z Tatrzańskim Parkiem Narodowym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
TPN otrzymuje wiele próśb od turystów - np. o możliwość wjechania w Tatry motocyklem czy zorganizowania regat na Morskim Oku
TPN otrzymuje wiele próśb od turystów - np. o możliwość wjechania w Tatry motocyklem czy zorganizowania regat na Morskim Oku (iStock.com)
d39c1w9

TPN oczekuje wyjaśnień od osób, które są odpowiedzialne za zorganizowanie meczu. Został on rozegrany przez zawodników "Szarotek" Nowy Targ.

"Do TPN nie wpłynął żaden formalny wniosek na organizację meczu" – powiedziała Paulina Kołodziejska z TPN w rozmowie z PAP. Dodała, że "co do karania - będziemy się kontaktować z organizatorami. Z pewnością nie przewidujemy zgody na organizację powtórki tego wydarzenia, co zapowiadali organizatorzy za pośrednictwem mediów społecznościowych".

Przedstawiciele parku przyznają, że incydent nie miał szkodliwego wpływu na przyrodę, a zawodnicy nie ryzykowali życiem – pokrywa lodowa jest aktualnie wystarczająco gruba. Jednak - jak wyjaśniają - to nie usprawiedliwia pomysłodawców meczu.

d39c1w9

"Trzeba na takie inicjatywy patrzeć szerzej: co by się stało, gdyby więcej osób czy grup chciało w Tatrach realizować różne nietypowe aktywności, najczęściej z pobudek dosyć egoistycznych, dążąc do rozgłosu. W masowej skali takie zjawiska mogą być szkodliwe" – wyjaśniła Kołodziejska.

TPN otrzymuje wiele próśb od turystów - np. o możliwość wjechania w Tatry motocyklem czy zorganizowania regat na Morskim Oku. Każdy tego typu wniosek jest analizowany i konsultowany.

d39c1w9

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Halny w natarciu. Nagranie turystki

d39c1w9

Podziel się opinią

Share

d39c1w9

d39c1w9