Trwa ładowanie...
d2mkqe4

Międzynarodowe lotnisko Waszyngton Dulles (IAD). Jak dotrzeć z lotniska do centrum?

Międzynarodowe lotnisko Waszyngton Dulles (IAD) wyposażono w pięć parkingów na 25 tysięcy pojazdów. Można także skorzystać z oferty jednej z wypożyczalni samochodów, np. Alamo, Avis, Budget, Dollar, Enterprise, Hertz, National, Thrifty. Jak dotrzeć z lotniska do centrum?
Share
Hala lotniska Waszyngton Dulles
Hala lotniska Waszyngton DullesŹródło: Facebook.com
d2mkqe4

Międzynarodowy port lotniczy Waszyngton Dulles (IAD) – z lotniska do centrum taksówką

Międzynarodowy port lotniczy Waszyngton Dulles (IAD) oddalony jest o 42 kilometry od ścisłego centrum Waszyngtonu. Można przebyć tę trasę taksówką, np. jedną z dostępnych przez całą dobę na postoju przed terminalami Washington Flyer Taxi. Opłata początkowa ze wejście do pojazdu wynosi 10,50 zł, dodatkowe 9,50 zł wyniesie nas opłata paliwowa. Kolejne przejechane odcinki o długości ćwierć mili kosztują 1,70 zł za jeden. Przy dodatkowym pasażerze opłaty wzrastają: każda następna osoba zapłaci 5,70 zł i 1,90 zł za kolejną sztukę dużego bagażu.

Oczekiwanie przez kierowcę jest oczywiście płatne – za 77 sekund takiego postoju kierowca nalicza 1,70 zł, maksymalnie 80 zł za godzinę nieobecności pasażera. Za przejechanie trasy do Białego Domu, Kapitolu, Pentagonu lub pod Pomnik Waszyngtona (około 30-60 minut) zapłacimy 192 złote, natomiast za przebycie trasy do portu lotniczego Waszyngton Ronalda Reagana (DCA) – 218 zł (sprawdź transfer do miasta z portu lotniczego Waszyngton Ronalda Reagana).

d2mkqe4

Międzynarodowy port lotniczy Waszyngton Dulles (IAD) – z lotniska do centrum autobusem

Sprzed terminala kursują lotniskowe autobusy wahadłowe na parkingi.

Przed halą przylotów międzynarodowego portu lotniczego Waszyngton Dulles (IAD) znajduje się przystanek autobusowy przewoźnika Washington Flyer Coach. Bilety kupuje się na piętrze przylotów na stanowisku Ground Transportation Centre. Regularne kursy na najbliższą stację metra, West Falls Church, trwają do 30 minut i kosztują 38 złotych (w dwie strony 68 zł). Autobus wyjeżdża z lotniska co pół godziny od poniedziałku do piątku od 5.45 do 22.15, a w weekendy i święta od 7.45 do 22.15.

Metrobusy linii 5A za 23 złote pokonują podobną trasę (do stacji metra Rossly i L'Enfant Plaza) w 50 minut. Pojazdy kursują w dni powszednie od 5.30 do 23.40, natomiast w pozostałe dni od 6.32 do 23.40.

d2mkqe4

Podziel się opinią

Share
d2mkqe4
d2mkqe4