Trwa ładowanie...

Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej 2016 w Poznaniu

Poznań ma nową tradycję, która każdego roku organizowana jest z coraz większym rozmachem. Mowa o Festiwalu Rzeźby Lodowej, który na stałe wpisał się w kalendarz imprez stolicy Wielkopolski. Jedenasta edycja odbędzie się w drugi grudniowy weekend (9-11 grudnia). W tym czasie na Starym Rynku, głównym punkcie miasta, na żywo będzie można zobaczyć, jak artyści z różnych części świata będą tworzyć bajeczne, lodowe figury.
Share
Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej 2016 w Poznaniu
Źródło: PAP, Fot: Marek Zakrzewski
d2lzvct

Na imprezie pojawią się utalentowani artyści i mistrzowie świata w rzeźbie lodowej. Pojawią też uczestniczy z Francji, Litwy, Węgier, Kanady, Szwecji czy Malezji. Łącznie będzie 12 zespołów, które będą mieć do dyspozycji 20 ton lodu. Festiwal zacznie się już w piątek 8 grudnia, o godz. 17:30 na Scenie Głównej na Starym Rynku. Na godz. 18:00 zaplanowano koncert Reni Jusis. Natomiast drużyny zaczną tworzyć w lodzie w sobotę w sobotę od godz. 10:00. Konkurencja będzie polegać na odtworzeniu w zamarzniętej bryle wody figury, którą wylosują. Wygra zawodnik, który w ciągu kilkudziesięciu minut stworzy najwierniejszą kopię wzoru.

Festiwal Rzeźby Lodowej 2015 w Poznaniu PAP
Festiwal Rzeźby Lodowej 2015 w PoznaniuŹródło: PAP, Fot: Marek Zakrzewski

Główny konkurs zostanie rozegrany w niedzielę. Drużyny będą mieć cztery godziny (między 11:00 a 15:00) na stworzenie wymyślonej przez siebie dużej, kilkumetrowej rzeźby. W ciągu dnia przewidziano też warszaty z rzeźbienia dla dzieci, znajdzie się również czas na wspólne kolędowanie. Wręczenie nagród odbędzie się o godz. 18:00, a po nim podświetlenie lodowych figur. Chwilę później rozpocznie się pokaz laserowo-multimedialny.

Festiwal Rzeźby Lodowej 2015 w Poznaniu PAP
Festiwal Rzeźby Lodowej 2015 w PoznaniuŹródło: PAP, Fot: Marek Zakrzewski

Wszystko wskazuje na to, że i w tym roku dzieła artystów nie będą długo cieszyć oczu mieszkańców, ponieważ według prognozy pogody w najbliższym tygodniu temperatury mają być dodatnie. Dlatego kto chce zobaczyć niesamowite lodowe rzeźby, niech uda się w najbliższych dniach na Stary Rynek w Poznaniu.

d2lzvct

Podziel się opinią

Share
d2lzvct
d2lzvct