Trwa ładowanie...
d3qeib7

Mieszkańcy rosyjskiego miasta przerażeni. Na ziemi leży zielony śnieg

Mieszkańcy Pierwouralska w obwodzie swierdłowskim w Rosji byli ostatnio świadkami niepokojącego zjawiska. Ulice ich rodzinnego miasta pokrył... zielony śnieg.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zielony śnieg leży na rosyjskich ulicach
Zielony śnieg leży na rosyjskich ulicach (Facebook.com)
d3qeib7

Mieszkańcy Pierwouralska sądzą, że ten nietypowy kolor na ulicach, spowodowany jest wyciekami z fabryki Russian Chrome Chemicals 1915, produkującej materiały przemysłowe i odczynniki zawierające chrom. Właściciele firmy jednak temu zaprzeczają, mówiąc, że wskaźniki zanieczyszczeń wcale nie są przekroczone i nie wierzą w ich szkodliwy wpływ na zdrowie ludzi oraz środowisko.

Firma zaprzecza, jakoby produkowane przez nich zanieczyszczenia przekraczały dopuszczalne normy. Zdaniem ich rzecznika prasowego, Wsiewołoda Orieszkina, fabryka korzysta z pomocy akredytowanego laboratorium ekoanalitycznego, a państwowe służby hydrometeorologiczne, monitorujące środowisko, nie stwierdziły przekroczenia dopuszczalnego stężenia zanieczyszczeń, w tym chromu.

To nie pierwszy taki przypadek, kiedy na ulicach pojawiły się zielone sople, a śnieg zabarwił się na taki kolor. Podobne anomalie zauważono w 2016 r., kiedy doszło do awarii w innej z lokalnych fabryk.

d3qeib7

Źródło: Reuters / tvn24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Mroczna zima na Syberii. "Czy tak wygląda śnieg w piekle?"

d3qeib7

Podziel się opinią

Share
d3qeib7
d3qeib7