Trwa ładowanie...

Mobilna Gdynia. Wypożycz bezpłatnie rower elektryczny

Elektryczne rowery typu cargo mają zastąpić w Gdyni samochody dostawcze w małych przedsiębiorstwach i lokalach gastronomicznych. Ten typ transportu jest nie tylko ekologiczny, ale także pomaga ominąć korki. Niebawem pojazdy będą dostępne również dla mieszkańców, a korzystanie z nich będzie darmowe.

Share
Mobilna Gdynia. Wypożycz bezpłatnie rower elektryczny
Źródło: UM Gdynia, fot: Lechosław Dzierżak
d2jzil7

Aktualnie w Gdyni dostępnych jest 10 rowerów, z których - póki co - mogą korzystać tylko przedsiębiorcy. Pojazdy można wypożyczyć za darmo nawet do 28 dni. W przedniej części wyposażone są w skrzynię, która pomieści produkty o łącznej wadze do 100 kg.

Żeby wypożyczyć rower wystarczy skontaktować się z Gdyńskim Zarządem Dróg i Zieleni. Pracownicy skontaktują się z osobą zainteresowaną w ciągu dwóch dni roboczych, a rower będzie można odebrać i zwrócić w ustalonym miejscu w centrum miasta.

Władze Gdyni planują rozszerzyć program i umożliwić w najbliższych miesiącach korzystanie z pojazdów również mieszkańcom. Część środków na zakup rowerów pochodziła z unijnego programu CoBIUM (Cargo Bikes in Urban Mobility). Celem akcji jest ograniczenie ruchu samochodowego w centrum miasta na rzecz ekologicznego i bardziej wydajnego rozwiązania.

d2jzil7

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Wielki wycieczkowiec w Gdyni

d2jzil7

Podziel się opinią

Share
d2jzil7
d2jzil7