Trwa ładowanie...
d4hrsgs

Most na Łysej Polanie zostanie zamknięty. Słowacy: "jest w fatalnym stanie"

Most graniczny na Łysej Polanie może wkrótce zostać zamknięty dla ruchu kołowego. Na razie ograniczony będzie na nim ruch samochodów dostawczych i autobusów. Tak zadecydowały władze Słowacji, do której należy przeprawa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przejście na Łysej Polanie jest użytecznym skrótem
Przejście na Łysej Polanie jest użytecznym skrótem (Wikimedia Commons CC BY, Fot: Maksym Kozlenko)
d4hrsgs

O tym, że most na Białce, stanowiącej w tym miejscu granicę między Polską a Słowacją, jest w fatalnym stanie, wiadomo było od dawna. Most funkcjonuje od lat 50. XX wieku i został zbudowany przez Słowaków, dlatego dziś to oni podejmują tą dla wielu osób niekorzystną decyzję.

Jak się okazuje, przeprawa może się w każdej chwili zawalić. Obecnie ograniczony jest tam wjazd pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej poniżej 7,5 tony. Słowacy planują jednak dalsze ograniczenia. "Kwestią czasu" nazwała je Alena Pitoninakowa, starosta gminy Tatrzańska Javorina. Ograniczenia mogą okazać się szczególnie uciążliwe dla Polaków, którzy korzystają z mostu, by wyskoczyć na zakupy za granicę oraz dostać się do Morskiego Oka.

d4hrsgs

– To będzie strata gospodarcza i społeczna. Drodzy Słowacy, nie róbcie tego! – zaapelowała w "Tygodniku Podhalańskim", który podaje informację, Agata Wojtowicz, prezes Tatrzańskiej Izby Gospodarczej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4hrsgs

Podziel się opinią

Share

d4hrsgs

d4hrsgs