Trwa ładowanie...
d2iid0a
Motyle Królestwo  – chiński festiwal Duanwu trwa w najlepsze

Motyle Królestwo – chiński festiwal Duanwu trwa w najlepsze

W południowo-zachodniej części Chin tradycyjne święto zostało dodatkowo urozmaicone przez masowe wylęganie się barwnych motyli. 160 mln trzepoczących owadów zamieniło dolinę Jinping Miao w wielobarwną krainę. Unikalna sceneria ściągnęła prawdziwe tłumy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2iid0a

Festiwal Duanwu, w Polsce znany jako Święto Smoczych Łodzi, to najważniejsze obok Nowego Roku i Święta Środka Jesieni święto w tradycyjnym kalendarzu chińskim. Obchodzone jest piątego dnia piątego miesiąca, a jego kulminacyjnym momentem są – jak nazwa wskazuje – wyścigi smoczych łodzi (długich i zakończonych na dziobie przedstawieniem głowy mitycznego stwora). Odkąd w 2009 roku obchody święta zostały wpisane na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO, impreza przyciąga wielu turystów z całego świata. W tym roku jednak uwaga gości skupiona jest przede wszystkim na motylach.

WP.PL

160 mln skrzydlatych owadów, które właśnie przepoczwarzyły się z gąsienic w imago (dorosłe motyle) opanowało lasy i górskie doliny, tworząc oszałamiające widowisko. Motyli spektakl można podziwiać w Junnan – górskiej prowincji w południowo-zachodniej części Chin, która zajmuje zajmuje rozległy obszar pogórza, graniczący z Wietnamem, Laosem i Mjanmą. Jej nazwę można przetłumaczyć jako "Na południe od chmur" lub "Chmurne południe".

Wikimedia Commons CC BY
d2iid0a

Podziel się opinią

Share

d2iid0a

d2iid0a