Trwa ładowanie...

Na czym polegają wakacje 7+7?

Wycieczki, które polegają na łączeniu zwiedzania i wypoczynku, czyli tzw. 7+7, są coraz popularniejsze wśród polskich turystów. Organizatorzy wyjazdów widząc rosnące zainteresowanie tego typu ofertą, z roku na rok wprowadzają coraz więcej kierunków. Czy 7+7 to idealny sposób na spędzenie wakacji?

Na czym polegają wakacje 7+7?Źródło: Shutterstock.com
dexjble
dexjble

Nie powinna nikogo dziwić coraz większa popularność wycieczek, które łączą zwiedzanie z wypoczynkiem. Codzienne długie opalanie się na plaży może się znudzić po kilku dniach. Natomiast gdy cały urlop spędzimy na zwiedzaniu, często wracamy z niego zmęczeni i z poczuciem, że zabrakło czasu na relaks i zrumienienie skóry nad wodą.

Na czym polega wyjazd 7+7?

To podróż polegająca na połączeniu zwiedzania i wypoczynku. Najczęściej pierwszych 7 dni urlopu ma postać wycieczki objazdowej, a kolejnych 7 pobytu w hotelu. Możliwe są także inne kombinacje, dla osób, które np. wolą więcej czasu spędzić w resorcie.

Dla kogo przeznaczona jest tego typu wycieczka?
Każdy, kto wyjeżdża na urlop, staje przed pytaniem, czy lepiej podążać za atrakcjami wymienionymi w przewodniku, czy zwyczajnie położyć się na plaży i zapomnieć o wszystkich troskach, wygrzewając się na słońcu. Tak więc jest to dobra opcja dla osób, które nie mogą się zdecydować, jaki typ wycieczki preferują. Po takiej formie urlopu nie tylko wraca się wypoczętym, ale też z poczuciem, że udało się zobaczyć ciekawe miejsca i zgłębić kulturę oraz historię danego regionu czy kraju.

Jakich atrakcji możemy się spodziewać?
Wszystkie atrakcje i miejsca są wcześniej ustalone, więc jeszcze zanim udamy się w podróż, będziemy wiedzieć, do których miejsc zabierze nas organizator. Zazwyczaj atrakcje dobierane są w taki sposób, aby można było mieć dobre wyobrażenie na temat regionu czy kraju, w którym przebywamy. Zdarza się, że program nieco ulega zmianie, jednak zdarza się to sporadycznie, a organizator informuje wcześniej o modyfikacjach.

dexjble

W którym hotelu się zatrzymamy?
To, co wielu turystów zachęca do skorzystania z oferty 7+7, to możliwość wyboru dowolnego hotelu z oferty organizatora. Do dyspozycji są hotele 3,4 i 5-gwiazdkowe, ze śniadaniami czy all inclusive – wedle potrzeb i zasobności portfela klienta.

Który kraj warto wybrać na tę formę wyjazdu?
Polecanymi państwami na wycieczki, w których łączymy zwiedzanie z wypoczynkiem, są m.in. Kuba, Meksyk, Tajlandia, Wietnam czy Indonezja. Będąc w tak egzotycznym zakątku świata, szkoda byłoby przeznaczyć kilkanaście dni na pobyt w jednym kurorcie.

Turyści chętnie udają się na wycieczkę w formule 7+7 do Hiszpanii czy Grecji.
Przykładowy program, o nazwie „Bliżej Bogów”, obejmuje ważne zabytki w kraju, piękne plaże oraz rajskie Zakynthos. Jedną z atrakcji jest miejscowość Mykeny, w przeszłości starożytne miasto. W programie jest też m.in. zwiedzanie teatru antycznego w Epidauros czy ważnych miejsc w Atenach - wzgórza Akropol z Partenonem, Erechtejonem i monumentalnymi Propylejami oraz Narodowego Muzeum Archeologicznego. Na tygodniowy wypoczynek udamy się na rajskie Zakynthos, które słynie z piaszczystych plaż, wysokich klifów, błękitnych grot i żółwii caretta caretta.

dexjble
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dexjble