Na gdyńskiej plaży wylądował samolot. Pierwszy taki wyczyn w historii

W poniedziałek na plaży w Gdyni miała miejsce nietypowa sytuacja. Wylądował na niej samolot, za sterami którego siedział pilot Kamil Skorupski. Był to elementem przygotowań do pokazów lotniczych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Maszyna Carbon Cup jest niewielkich rozmiarów i może lądować nawet na trudnym terenie
Maszyna Carbon Cup jest niewielkich rozmiarów i może lądować nawet na trudnym terenie (Youtube.com)
WP

To wydarzenie z pewnością zaskoczyło osoby, które w poniedziałkowy poranek spacerowały w pobliżu zatoki w Gdyni. Mowa o lądowaniu maszyny Carbon Cup na tutejszej plaży. Okazuje się, że było to pierwsze w Polsce lądowanie cywilnego samolotu na plaży miejskiej. Manewr został wykonany wzorowo.

Pilot Kamil Skorupski przygotowuje się do ogólnoświatowych zawodów samolotów krótkiego startu i lądowania. "Vintage Air Rally International STOL Competition" odbędzie się na plaży w uzdrowisku Knokke-Heist w Belgi w dniach od 14 do 17 czerwca 2018 r. Akcja w Polsce miała być próbą przed tymi zawodami.

WP

Skorupski będzie brać udział także w polskiej imprezie lotniczej - "Gdynia Aerobaltic 2018". Zaplanowano ją na 17-19 sierpnia. Efektowne pokazy, widoczne z plaży miejskiej, będą bezpłatne. Aby zobaczyć pilotów oraz samoloty na lotnisku w Babich Dołach, trzeba zapłacić trzeba od 10 zł za wejściówkę.

Źródło: Polsat News

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Jakie ryby jeść nad Bałtykiem?

WP
WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP