Trwa ładowanie...
d24eq8i

Nadzy na Krakowskim Rynku. Media nagłaśniają sprawę

Światowe media wyjątkowo zainteresował przypadek anglojęzycznych turystów, którzy w ostatni weekend marca niemal nago paradowali po krakowskim Rynku Głównym. Nie jest to pierwsza tego typu sytuacja. Co gorsza, mieszkańcy są rozgoryczeni, władze nie wiedzą, jak sobie poradzić z tym problemem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Skandaliczne zachowanie pijanych  Brytyjczyków, to problem, który dręczy całą Europę
Skandaliczne zachowanie pijanych Brytyjczyków, to problem, który dręczy całą Europę (Shutterstock.com)
d24eq8i

Ludzie spacerujący po Rynku Głównym w Krakowie byli jednocześnie zdumieni i oburzeni. Nie często mają okazję "podziwiać” obnażonych czterech rosłych mężczyzn. I to w biały dzień. Wiadomo, że męskie bikini jest popularne wśród "żartownisiów”, a szczególnie tych biorących udział w wieczorach kawalerskich, ale rzadko kto spodziewa się ich podczas spaceru w rodzinnym mieście. Dla jednych był to śmieszny żart. Dla innych zaś skandaliczna sytuacja.

- Oburzające jest to, że nikt na to nie zareagował. Gdyby do tego doszło w Londynie przy Pałacu Buckingham, to nie zdążyliby ściągnąć spodni, a byłaby interwencja - mówi w rozmowie z "Gazetą Krakowską" Jacek Balcewicz, radny z Dzielnicy I Stare Miasto, który był świadkiem zdarzenia.

Mimo iż imprezowicze nie zostali schwytani ani rozpoznani, nie wiadomo jakiej byli narodowości. Spekuluje się jednak, że byli to Brytyjczycy. A ci mają już na świecie wyrobioną opinię - niekulturalnych imprezowiczów. O wulgarnych i skandalicznych dokonaniach tej grupy turystów w mediach huczy już od lat. Są zmorą szczególnie dla Europejczyków.

d24eq8i

Osoby zajmujące się turystyką zagraniczną również skarżą się na brytyjskich turystów i ich sposób spędzania wolnego czasu. Kiedy goście z innych krajów idą zwiedzać okolicę czy uprawiać sport, ci niezmiennie kultywują swoje najpopularniejsze hobby – idą pić. A gdy wypiją za dużo, najdziwniejsze pomysły przychodzą im do głowy. Choćby naga jazda dorożką po Rynku Głównym w Krakowie.

Pojawia się wobec tego pytanie: jak przeciwdziałać takim zachowaniom? Jak chronić pozostałych turystów i lokalnych mieszkańców przed ich skandalicznym zachowaniem? Jedno jest pewne, na pewno nie powinny być promowane przez media.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Chciał uciec antyterrorystom. Nagi wyskoczył z okna

d24eq8i

Podziel się opinią

Share

d24eq8i

d24eq8i