Trwa ładowanie...

Nagrali przelot samolotu nad Brisbane. Udało im się zarejestrować tęczową smugę

Charakterystyczne białe linie, pozostające na niebie po przelatującym samolocie, to tzw. smugi kondensacyjne. Nie zwracamy na nie szczególnej uwagi, ale zespołowi ePixel Aerospace udało się je pokazać w znacznie ciekawszy sposób.

Nagrali przelot samolotu nad Brisbane. Udało im się zarejestrować tęczową smugęŹródło: Facebook.com, fot: ePixel Aerospace
d44cev0
d44cev0

Boeing 777-200 odbywał właśnie jedną z najdłuższych tras na świecie. Samolot linii Qatar Airways wyleciał z Dohy w Katarze, kierując się w stronę nowozelandzkiego Auckland. Kiedy przelatywał nad Brisbane w stanie Queensland w Australii, zespół ePixel Aerospace uwiecznił wyjątkowy moment.

Samolot leciał na wysokości ponad 9 km z prędkością bliską 800 km/h, a na nagraniu widać, jak zostawia niezwykłe tęczowe smugi.

Tworzące się smugi kondensacyjne bardzo trudno jest nagrać na takim przybliżeniu. Powstają one bowiem na wysokości minimum 8 km nad ziemią przy prędkości samolotu przekraczającej 700 km/h.

d44cev0

Zespół przyznał, że jest to jedno z bardziej niezwykłych nagrań, jakie udało im się kiedykolwiek zarejestrować.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Odleciał bez pasażerów. Kuriozalna sytuacja podczas lotu do Krakowa

d44cev0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44cev0

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj