Trwa ładowanie...

Najnowsze turystyczne trendy. To będą hity 2018 r.

Na liście postanowień noworocznych, obok uprawiania sportu i nauki języków obcych, wymieniamy podróże do ciekawych miejsc oraz obiecany wypoczynek. Portal rezerwacji wycieczek Wakacje.pl przeanalizował, gdzie Polacy już zarezerwowali miejsca na 2018 r.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Najnowsze turystyczne trendy. To będą hity 2018 r.Źródło: Shutterstock.com
d1sdj18
d1sdj18

Czasy kupowania wakacji letnich na ostatnią chwilę powoli się kończą. Coraz bardziej doświadczeni polscy turyści wolą zarezerwować urlop z dużym wyprzedzeniem, niż czekać na last minute, kiedy oferta biur podróży jest mocno przebrana. Ta zmiana w podejściu do wakacyjnych zakupów pozwala określić trendy na kolejny rok już w styczniu.

Przeanalizowaliśmy rezerwacje złożone w okresie first minute, czyli przedsprzedaży, z wylotem w 2018 r. W portfolio Wakacje.pl są wycieczki ponad 100 biur podróży, dzięki czemu mogliśmy obiektywnie i z szerokiej perspektywy spojrzeć na wybory naszych rodaków. Już widać, że 2018 r. będzie okresem powrotów do miejsc dobrze znanych, ale też szukania wysokiego standardu wypoczynku

Egipska zima, greckie lato

Zanim rozpoczniemy realizować urlopy letnie, rozpoczynające się w majówkę i trwające do końca października, od stycznia do marca korzystamy jeszcze z zimowych wyprzedaży. W tym roku najwięcej Polaków wybrało na zimowy wyjazd kurorty w Egipcie, Hiszpanii i na Malcie. Po raz pierwszy zimą możemy polecieć do Turcji, która już zdążyła wskoczyć na 4. miejsce w rankingu najchętniej wybieranych miejsc na urlop.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Nie ma w tym nic dziwnego, bo zimą najczęściej wyjeżdżają osoby szukające przecen, a ceny wycieczek last minute do Egiptu i Turcji w ostatnich tygodniach są bardzo niskie. Za tygodniowy pobyt w 5-gwiazdkowym hotelu w formule all inclusive i z przelotem zapłacimy już ok. 870 zł za osobę, w Egipcie też niecałe 1000 zł. **

d1sdj18

Egipt stał się obecnie pierwszym wyborem wśród osób, które chcą wyjechać w najbliższych miesiącach. Urlopowicze szukają wysokiego standardu i przede wszystkim wysokich temperatur, a jeśli dochodzą do tego tak niskie ceny, to tego typu kraje są naturalnym wyborem i jednocześnie powrotem do miejsca, gdzie jeździło się co roku od lat.

Grecko-tureckie lato 2018

Więcej niż co czwarty rezerwujący wycieczki już ma wykupione miejsce w jednym z greckich hoteli. Najwięcej Polaków pojedzie na Kretę, Zakynthos i Kos. Trzecia wyspa odzyskała popularność, którą na chwilę utraciła dwa sezony temu, kiedy dużo mówiło się o uchodźcach. Dzisiaj już nie ma tego problemu i nasi rodacy wybierają ją na wakacje. To kolejny powrót po Egipcie.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Drugim najczęściej wybieranym przez Polaków krajem jest Turcja, którą już wybrał co piąty turysta. Po mniej owocnym ubiegłym sezonie w tym roku tamtejsze kurorty przyciągają znacznie więcej turystów, najwięcej na Riwierze Tureckiej.

d1sdj18

Dalej w pierwszej piątce jest Bułgaria, Hiszpania i Egipt. Wakacje w Bułgarii spędzimy w Słonecznym Brzegu, w Hiszpanii na Majorce, Teneryfie i wybrzeżu Costa Brava, w Egipcie najpopularniejsza jest Hurghada. Pierwszą piątkę najczęściej wybieranych kierunków gonią Albania i Tunezja. Ta ostatnia też zaczyna wracać do planów urlopowych Polaków. Chętniej wybieramy tunezyjską Dżerbę niż wybrzeże.

Najlepsze kierunki na zimę. Zobacz wideo!

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d1sdj18
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1sdj18