Trwa ładowanie...
d1a3cld

Największy na świecie rezerwat motyli

W Wielkiej Brytanii powstanie największy na świecie rezerwat motyli. Za realizację przedsięwzięcia są odpowiedzialni słynni przyrodnicy David Attenborough i David Bellami.

d1a3cld
d1a3cld
(fot. Zbigniew Mroczek)
Źródło: (fot. Zbigniew Mroczek)

_ W Wielkiej Brytanii powstanie największy na świecie rezerwat motyli. Za realizację przedsięwzięcia są odpowiedzialni słynni przyrodnicy David Attenborough i David Bellami. _

Rezerwat, którego koszt wyniesie równowartość 33 mln euro, będzie się składać z zadaszonej hali lotów oraz 12 przylegających do niej ogrodów o powierzchni 11 ha.

W ciągu ostatnich 20 lat populacja ponad 3/4 spośród 54 gatunków brytyjskich motyli raptownie spadała i niektóre są już zagrożone wyginięciem.

\"To postępujące ginięcie świadczy o degradacji całego środowiska naturalnego\" - oświadczył Attenborough, zdaniem którego należy \"podjąć pilne działania dla dobra przyszłych pokoleń\".

d1a3cld

Buttefly World będzie się znajdować w pobliżu miejscowości St Albans (na północ od Londynu). Pierwsze tereny zostaną udostępnione zwiedzającym w czerwcu 2009 roku, a całość w marcu 2011 r. W hali lotów będzie można zobaczyć 10 tysięcy motyli z 250 gatunków.

Inicjatorem powstania parku jest przedsiębiorca Clive Farrell, wielki miłośnik motyli, który utworzył już dwa podobne rezerwaty na Florydzie, w Szwajcarii oraz w brytyjskim Stradfordzie-upon- Avon.

(PAP)

mw/ ap/

d1a3cld
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1a3cld