Trwa ładowanie...

Nie każdy zobaczy Tadź Mahal. Indie wprowadzają limit turystów

Władze Indii zapowiedziały właśnie, że wprowadzą limit dzienny turystów, którzy będą mogli zwiedzać słynny Tadź Mahal. Na razie chodzi tylko o Hindusów, ale niewykluczone, że w przyszłości limity obejmą też zagranicznych turystów.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Nie każdy zobaczy Tadź Mahal. Indie wprowadzają limit turystówŹródło: Shutterstock.com, fot: sarkydors
d214cvt

Tadź Mahal w Agrze jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych zabytków na świecie i zaliczany jest do 7 nowych cudów świata. Każdego roku odwiedzają go miliony turystów. Wstęp dla turystów zagranicznych wynosi 1000 rupii, czyli ok. 55 zł. Największą grupę zwiedzających stanowią Hindusi, którzy za bilet wstępu płacą tylko 40 rupii (ok. 2 zł). Zdaniem władz Indii jest ich niestety za dużo. Dlatego wpadli na pomysł wprowadzenia limitów.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Eksperci twierdzą, że te tłumy mają wpływ na wygląd zewnętrzny kompleksu. Opierają się o niego, a nawet niszczą celowo marmurowy grobowiec, który i tak musi być regularnie czyszczony, aby zatrzymać żółknięcie z zanieczyszczonego powietrza. – Nie mamy wyjścia. Musimy wprowadzić limity, bo inaczej może dojść do tragedii - powiedział "Indian Express" lokalny minister kultury - Mahesh Sharma.

Na razie nie wiadomo kiedy, ale na pewno w tym roku zostanie wprowadzony dzienny limit dla turystów z Indii. Każdego dnia będzie wpuszczonych 40 tys. osób z biletami.

Najlepsze kierunki na egzotyczny urlop zimą:

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d214cvt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d214cvt