Trwa ładowanie...

Nie kładź walizki na podłodze. Naukowcy tłumaczą, co się może wydarzyć

Czy to w pociągu, czy w hotelu, większość z nas rzuca walizkę tam, gdzie tylko znajdzie się dla niej miejsce. I najczęściej jest to podłoga. W wielu hotelu instaluje się teraz specjalne półki na bagaże, ale nie każdy z nich korzysta. Naukowcy wyjaśniają, dlaczego jest to błąd.

Nie kładź walizki na podłodze. Naukowcy tłumaczą, co się może wydarzyćŹródło: 123RF.COM
d161fqq

Jak informuje portal fly4free.pl, miejsce odkładania bagażu ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia, jeśli nie chcemy przywieźć w niej do domu niechcianych gości, czyli pluskiew. A one uwielbiają nasze torby. Zwłaszcza te, w których znajduje się brudna odzież. Może to się wydawać dość abstrakcyjne, ale naukowcy udowadniają, że to wcale nie głupie wymysły. Z uwagi również na to, że ich populacja ostatnio się rozrasta.

Zdarza się nam natknąć na nie w hotelach, czy siedzeniach pociągów. Pluskwy uwielbiają boazerię i tapety. A także nasze walizki. A wtedy my przenosimy je do siebie i tak pomagamy im się rozprzestrzeniać.

William Hentley, dr nauk medycznych na uniwersytecie w Sheffield przekonuje, że pluskwy garną się do naszych bagaży z brudną odzieżą. Jak opisuje doświadczenie naukowców fly4free.pl: "Dwie torby były wypełnione czystymi ubraniami, a dwie tymi, które powinny pójść do prania. W ciągu kilku dni wśród brudnych ubrań było dwa razy więcej owadów niż w czystych. Co ciekawe wykazano też, że obecność ludzi w pokoju tylko zachęca pluskwy do poszukiwań nowych miejsc osiedlenia."

d161fqq

Jak sobie radzić? Doktor radzi, by odkładać bagaż na specjalne, metalowe półki, ponieważ pluskwy mają problemy z poruszaniem się po tak gładkich powierzchniach. Do tego należy pamiętać, by brudną odzież trzymać oddzielnie od czystej, w szczelnym opakowaniu, oraz nie zostawiać otwartej walizki na podłodze.

Zobacz też: Niecodzienne przystawki na Balu Nauki w Wiedniu

d161fqq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d161fqq