Nie kładź walizki na podłodze. Naukowcy tłumaczą, co się może wydarzyć

Czy to w pociągu, czy w hotelu, większość z nas rzuca walizkę tam, gdzie tylko znajdzie się dla niej miejsce. I najczęściej jest to podłoga. W wielu hotelu instaluje się teraz specjalne półki na bagaże, ale nie każdy z nich korzysta. Naukowcy wyjaśniają, dlaczego jest to błąd.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zostawianie walizki na podłodze może okazać się niebezpieczne dla zdrowia.
Zostawianie walizki na podłodze może okazać się niebezpieczne dla zdrowia. (123RF.COM)
WP

Jak informuje portal fly4free.pl, miejsce odkładania bagażu ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia, jeśli nie chcemy przywieźć w niej do domu niechcianych gości, czyli pluskiew. A one uwielbiają nasze torby. Zwłaszcza te, w których znajduje się brudna odzież. Może to się wydawać dość abstrakcyjne, ale naukowcy udowadniają, że to wcale nie głupie wymysły. Z uwagi również na to, że ich populacja ostatnio się rozrasta.

Zdarza się nam natknąć na nie w hotelach, czy siedzeniach pociągów. Pluskwy uwielbiają boazerię i tapety. A także nasze walizki. A wtedy my przenosimy je do siebie i tak pomagamy im się rozprzestrzeniać.

William Hentley, dr nauk medycznych na uniwersytecie w Sheffield przekonuje, że pluskwy garną się do naszych bagaży z brudną odzieżą. Jak opisuje doświadczenie naukowców fly4free.pl: "Dwie torby były wypełnione czystymi ubraniami, a dwie tymi, które powinny pójść do prania. W ciągu kilku dni wśród brudnych ubrań było dwa razy więcej owadów niż w czystych. Co ciekawe wykazano też, że obecność ludzi w pokoju tylko zachęca pluskwy do poszukiwań nowych miejsc osiedlenia."

WP

Jak sobie radzić? Doktor radzi, by odkładać bagaż na specjalne, metalowe półki, ponieważ pluskwy mają problemy z poruszaniem się po tak gładkich powierzchniach. Do tego należy pamiętać, by brudną odzież trzymać oddzielnie od czystej, w szczelnym opakowaniu, oraz nie zostawiać otwartej walizki na podłodze.

Zobacz też: Niecodzienne przystawki na Balu Nauki w Wiedniu

WP
WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP