Trwa ładowanie...
Wakacje.pl
Nocowanie.pl
Plaże
Wyspy
Egzotyka
W Podróży
Miasta
Poza miastem
Ludzie
Wideo
Zobacz inne
Najnowsze
Popularne

Nie potrafisz się zachować? Uważaj, bo już więcej nie wjedziesz do Rzymu

Turyści niszczą jeden z najważniejszych zabytków świata. Rzymskie Koloseum tonie w podpisach osób odwiedzających to miejsce. Burmistrz miasta powiedziała "dość". Ma zamiar stworzyć czarną listę osób, których więcej nie wpuści do stolicy Italii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ambasadorzy mają zadbać o to, aby wandale nie mogli ponownie dostać się do Rzymu
Ambasadorzy mają zadbać o to, aby wandale nie mogli ponownie dostać się do Rzymu (Shutterstock.com)

Burmistrz, Virginia Raggi postanowiła wypowiedzieć wojnę wakacyjnym wandalom. W porozumieniu z ambasadorami różnych krajów we Włoszech zamierza stworzyć listę osób, które zostaną przyłapane na niszczeniu dobytku kulturowego. Osoby te nie zabawią więcej w Rzymie.

Raggi podkreśla, że historyczne centrum miasta wpisane jest na światową listę zabytków UNESCO i w związku z tym powinno być traktowane z należytym szacunkiem. Zamiast tego jest sukcesywnie niszczone przez turystów, którzy świetnie się przy tym bawią.

W ostatnim czasie aż trzy osoby w ciągu jednego tygodnia zostały przyłapane na dewastowaniu ścian starożytnego Koloseum. Wśród nich 29-letni Węgier, który hotelowym kluczem chciał wygrawerować pierwszą literę swojego imienia. Podobnie jak dwoje pozostałych: "nie wiedział, że to zabronione".

Po tych incydentach zwiększono liczbę ochroniarzy strzegących zabytku.Teraz murów Koloseum pilnuje 32 strażników. Przed wejściem umieszczono także tabliczki informujące o bezwzględnym zakazie podejmowania aktów wandalizmu. Dodatkową ochroną ma być owa czarna lista.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Slot

Zobacz też: #dziejesiewsporcie: Polska WAG's, która podbije Włochy

Podziel się opinią

Share
Slot