Trwa ładowanie...

Nie potrafisz się zachować? Uważaj, bo już więcej nie wjedziesz do Rzymu

Turyści niszczą jeden z najważniejszych zabytków świata. Rzymskie Koloseum tonie w podpisach osób odwiedzających to miejsce. Burmistrz miasta powiedziała "dość". Ma zamiar stworzyć czarną listę osób, których więcej nie wpuści do stolicy Italii.

Nie potrafisz się zachować? Uważaj, bo już więcej nie wjedziesz do RzymuŹródło: Shutterstock.com
dzm7jxl
dzm7jxl

Burmistrz, Virginia Raggi postanowiła wypowiedzieć wojnę wakacyjnym wandalom. W porozumieniu z ambasadorami różnych krajów we Włoszech zamierza stworzyć listę osób, które zostaną przyłapane na niszczeniu dobytku kulturowego. Osoby te nie zabawią więcej w Rzymie.

Raggi podkreśla, że historyczne centrum miasta wpisane jest na światową listę zabytków UNESCO i w związku z tym powinno być traktowane z należytym szacunkiem. Zamiast tego jest sukcesywnie niszczone przez turystów, którzy świetnie się przy tym bawią.

W ostatnim czasie aż trzy osoby w ciągu jednego tygodnia zostały przyłapane na dewastowaniu ścian starożytnego Koloseum. Wśród nich 29-letni Węgier, który hotelowym kluczem chciał wygrawerować pierwszą literę swojego imienia. Podobnie jak dwoje pozostałych: "nie wiedział, że to zabronione".

dzm7jxl

Po tych incydentach zwiększono liczbę ochroniarzy strzegących zabytku.Teraz murów Koloseum pilnuje 32 strażników. Przed wejściem umieszczono także tabliczki informujące o bezwzględnym zakazie podejmowania aktów wandalizmu. Dodatkową ochroną ma być owa czarna lista.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: #dziejesiewsporcie: Polska WAG's, która podbije Włochy

dzm7jxl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzm7jxl