Niezwykła scena uchwycona przez fotopułapkę. "Nie mogę się napatrzeć"
W mediach społecznościowych Babiogórskiego Parku Narodowego pojawiło się wyjątkowe nagranie. Widać na nim pięć młodych wilczków. Internauci są zachwyceni. "Przecudowne" - czytamy w komentarzach.
W mediach społecznościowych furorę robi nagranie z fotopułapki umieszczonej na terenie Babiogórskiego Parku Narodowego. Na facebookowym profilu parku można zobaczyć pięć młodych wilczków.
Niezwykłe scena uchwycona w Babiogórskim Parku Narodowym
"Wilczki na piątkę - tegoroczne maluchy w dobrej kondycji w naszym parku" - podpisano nagranie. Internauci są zachwyceni - wideo ma prawie 20 tys. łapek w górę i ponad tysiąc udostępnień. Wilki widać bardzo wyraźnie, a na dodatek jest ich na nagraniu aż pięć.
"No nie mogę się napatrzeć na te wilczki. Przecudowne", "Fajnie byłoby takie spotkać", "Życzę wam szczęśliwego życia z daleka od ludzi" - czytamy w komentarzach, których jest prawie 500.
Trwa ładowanie wpisu: facebook
Przy okazji dowiadujemy się, że fotopułapka w Babiogórskim Parku Narodowym działa w ramach trwałości projektu pt. "Z kamerą wśród zwierząt" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska- Słowacja.
Warto podkreślić, że wilki podlegają w Polsce ścisłej ochronie. Odstrzały tych zwierząt możliwe są jedynie w skrajnych sytuacjach za zgodą Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska, np. kiedy niebezpieczne osobniki stanowią zagrożenie dla ludzi lub innych wilczych stad.
Nagranie z fotopułapki. "Lepiej się nie mogły ustawić"
W kwietniu br. informowaliśmy, że Nadleśnictwo Kolbudy opublikowało w mediach społecznościowych wideo z fotopułapki, której udało uchwycić się aż cztery wilki. Dzięki krótkiemu nagraniu można było nie tylko zobaczyć cztery wilki, ale również usłyszeć ich wycie. "Mamy dla was prawdziwą bombę! Lepiej się nie mogły ustawić. Aaauuuuuuu" - zachęcali leśnicy, podkreślając, że wideo trzeba koniecznie oglądać z włączonym dźwiękiem.
Zdaniem naukowców w większości przypadków celem jest komunikacja pomiędzy członkami watahy. Zdarza się, że zwierzęta ta wyją np. przed polowaniem czy, aby powitać resztę stada.
Źródło: Babiogórski Park Narodowy