Trwa ładowanie...
d4a0zqd

Niezwykły, okrągły las. To nie UFO, to japońscy naukowcy

W Japonii możemy podziwiać niezwykły las. Wiele osób sądziło, że to działanie kosmitów, a to eksperyment naukowców. Z lotu ptaka wygląda zjawiskowo.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Efekt nietypowego eksperymentu
Efekt nietypowego eksperymentu (google maps)
d4a0zqd

Japońscy naukowcy i leśnicy posadzili drzewa w prefekturze znajdującej się na wyspie Kiusiu w Japonii. Projekt ten otrzymał nazwę "Eksperyment 1973".

Inicjatorem tego projektu w prefekturze Miyazaki było ministerstwo środowiska. Kilkaset japońskich cedrów zostało zasadzonych w równych odstępach, co 10 stopni promieniowych, tworząc w ten sposób 10 koncentrycznych kół. Z lotu ptaka wygląda to tak, jakby kręgi te stworzyło UFO.

Ten ciekawy eksperyment powstał po to, aby zbadać różnicę w rośnięciu drzew w zależności od ich usytuowania, ekspozycji i odległości do sąsiednich drzewostanów. Ministerstwo poinformowało, że faktycznie cedry, które znajdują się bliżej środka koła są bardziej szpiczaste i nieco wyższe. Natomiast te, które są na zewnątrz nie mają aż tak ostrych czubków.

d4a0zqd

Wynikiem eksperymentu jest obserwacja, że drzewa rosną inaczej w zależności od miejsca posadzenia. Doświadczenie to ma być wskazówką dla leśników, jak najlepiej gospodarować przestrzenią lasów.

Źródło: whitemad.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Pomysł na biznes: Las w słoiku

d4a0zqd

Podziel się opinią

Share

d4a0zqd

d4a0zqd