Trwa ładowanie...

Nowa polityka bagażowa w Ryanairze. O czym trzeba wiedzieć?

Będziesz niebawem lecieć na pokładzie linii Ryanair? Pamiętaj, irlandzki przewoźnik zmienia zasady przewozu bagażu, które wchodzą w życie w poniedziałek 15 stycznia 2018 r. Chodzi m.in. o liczbę walizek zabieranych przez pasażerów na pokład samolotu.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Nowa polityka bagażowa w Ryanairze. O czym trzeba wiedzieć?
Źródło: Shutterstock.com
d2i0bru

Choć kilka miesięcy temu Ryanair obniżył opłatę za przewóz bagażu ze 150 do 105 zł, a limit bagażu rejestrowanego został podniesiony z 15 do 20 kg, nie wszystkie zmiany podobają się pasażerom.

Od 15 stycznia br. jedynie pasażerowie z pierwszeństwem wejścia na pokład (priority), a więc Plus, Flexi Plus & Family Plus będą podróżowali z 2 bagażami podręcznymi na pokładzie: normalnym, o wymiarach 55x40x20 cm i wadze do 10 kg, oraz małym - 35x20x20 cm.

Pozostali podróżni będą mogli zabrać do samolotu tylko jeden mały bagaż, a drugi, większy zostanie im odebrany przed bramkami i bezpłatnie przewieziony w luku bagażowym. Jeśli pasażer bez pierwszeństwa wejścia na pokład nie zgodzi się na przewóz bagażu w luku, nie poleci, a koszty biletu nie zostaną mu zwrócone. Cena usługi, która umożliwi wniesienie na pokład 2 sztuk bagażu, wynosi kilkadziesiąt zł.

Ryanair
Źródło: Ryanair

Zmiany mają wyeliminować opóźnienia

Ryanair zmiany w polityce bagażowej tłumaczy chęcią wyeliminowania opóźnień lotów, które często były spowodowane zbyt długim czasem wkładania bagaży podręcznych przez pasażerów do schowków. Pierwotna data, od której nowe przepisy miały być stosowane, była zaplanowana na 1 listopada 2017. Została przesunięta ze względu na święta, kiedy to pasażerowie zazwyczaj podróżują z większymi niż na co dzień walizkami.

d2i0bru

Nowe zasady także w Wizz Air

Pod koniec października 2017 r. nową politykę bagażową wprowadził również Wizz Air. Po zmianach klienci mogą wnieść na pokład samolotu tylko jedną sztukę bagażu podręcznego, o maksymalnych wymiarach 55x40x23 cm i wadze do 10 kg. Jest on wliczony w cenę biletu. Od października węgierski przewoźnik obniżył także limit wagowy dla bagażu rejestrowanego w niższej cenie - z 23 do 20 kg.

Ryanair bez tajemnic. 10 faktów, o których możesz nie wiedzieć

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2i0bru

Podziel się opinią

Share
d2i0bru
d2i0bru