Nowe połączenie z Polski wystartowało. Afrykański kraj na wyciągnięcie ręki
Inauguracja nowego połączenia z warszawskiego lotniska do afrykańskiego kraju pierwotnie miała odbyć się 17 czerwca. Data ta została jednak przełożona. Pierwszy samolot z Warszawy do Etiopii wystartował 2 lipca br. Teraz połączenia będą realizowane regularnie.
03.07.2024 | aktual.: 04.07.2024 12:25
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Etiopia, położona we wschodniej części Afryki, sąsiaduje na południu z Kenią, jednym z najbardziej popularnych celów turystycznych na kontynencie.
Nowe połączenie z Warszawy do Afryki
Linie Ethiopian Airlines zainaugurowały 2 lipca bezpośrednie połączenie lotnicze pomiędzy Warszawą a Addis Abeby. Chociaż cała Etiopia posiada wiele atrakcji i bogactw naturalnych, nowe połączenie cieszy się dużym zainteresowaniem głównie z powodu miasta Addis Abeba, które jest ważnym węzłem przesiadkowym.
Samoloty będą latać z Polski do stolicy Etiopii i z powrotem cztery razy w tygodniu. Loty będą wykonywane z międzylądowaniem w Atenach (w sezonie letnim) lub w Wiedniu (w sezonie zimowym). Przystanek na zatankowanie maszyny potrwa ok. godziny. W tym czasie turyści nie będą wysiadać z samolotu.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Za realizację połączeń odpowiedzialne będą boeingi 737 MAX 8. Samoloty będą startować ze stolicy Etiopii o godzinie 23:35 i lądować w Warszawie o godzinie 8:05 rano. Lot do Etiopii będzie startował o godz. 21:00 i lądował w Addis Abebie o godz. 6:55. Całkowity czas lotu do Addis Abeby wynosi niecałe dziewięć godzin. Bilet w dwie strony można kupić na terminy lipcowe za ok. 3300 zł, natomiast kupując z większym wyprzedzeniem zapłacimy za nie nieco ponad 2 tys. zł.
Etiopia - nietypowy kierunek na urlop
Etiopia to kraj we wschodniej Afryce, gdzie można doświadczyć prawdziwego afrykańskiego klimatu. Chociaż nie jest często wybieranym kierunkiem turystycznym, ma do zaoferowania wiele atrakcji, w tym dziką przyrodę, bezkresne pustynie oraz tradycyjne wioski.
Jednym z miejsc, które absolutnie zachwyca jest Kotlina Danakilska – depresja położona na terenach północnej Etiopii, południowo-wschodniej Erytrei i zachodnim Dżibuti. Najniższy punkt, Asal, położony jest 153 m poniżej poziomu morza.
Źródło: Lotnisko Chopina/WP