Odwiedź najwyżej położone parki światła w Polsce
Mienią się niezliczoną ilością kolorów, pobudzają wyobraźnię, przyciągają wzrok niepowtarzalnymi i klimatycznymi iluminacjami, a na dodatek są doskonałym miejscem do pamiątkowych zdjęć. Najwyżej położone w Polsce parki świateł są wciąż dostępne! Jeszcze w marcu możemy odwiedzać: Krainę Światła na Gubałówce, Retro Park Światła na Górze Parkowej oraz Krainę Żaru na Górze Żar. Wstęp do iluminacyjnych atrakcji w ośrodkach PKL jest darmowy.
Nastrojowa muzyka, tysiące barw i rzeźby świetlne inspirowane konkretnym miejscem oraz jego tradycją – to wszystko czeka na Gubałówce w Zakopanem, Górze Parkowej w Krynicy Zdroju oraz Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim, które przez całą zimę zamieniają się w najjaśniejsze i najwyżej położne punkty widokowe w kraju! Ośrodki Grupy PKL do marca zachwycają dekoracjami świetlnymi przy których pamiątkowe zdjęcia nabierają blasku.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Poznaj Gubałówkę w innym wydaniu! 😍 Kraina Światła
Kraina Światła na Gubałówce
Nastrojowa muzyka, tysiące barw i rzeźby inspirowane tradycją Podhala – tak w skrócie można opisać Gubałówkę, która na cały sezon zimowy zamienia się w najwyżej położony park świetlny w kraju oraz wyjątkową Krainę Światła.
Wysiadając z wagonika przejdziemy przez baśniowy i połyskujący tunel, a za nim czeka na nas oszałamiające i iskrzące pole krokusów. Lśniące rzeźby owiec w towarzystwie psa, które zanurzają nas w świat podhalańskiego klimatu i pasterskich tradycji. Migoczące skrzypce oraz saksofon robią wrażenie, a przy Cafe Gubałówka znajduje się także iskrzący czajnik z filiżanką. Szczyty Tatr dodatkowo możemy podziwiać na multimedialnej i podświetlonej panoramie.
W tym sezonie zimowym oprócz rzeźb świetlnych gazdy czy gaździny, pola krokusów, wagonika, kozicy górskiej oraz błyszczących płatków śniegu, a także wielu innych folklorystycznych dekoracji, dostępne są także nowe instalacje. W Krainie Światła spotkać możemy pokaźnych rozmiarów Miśka Górala, baśniową kulę śnieżną, a na miłośników przygody Miś z kołem snowtubing’owym.
Do Krainy Światła możemy wyruszyć codziennie wagonikiem kolei, magiczne miejsce dostępne jest od godz. 16:00 codziennie aż do 16 marca.
Retro Park Światła na Górze Parkowej w Krynicy-Zdrój
Góra Parkowa w Krynicy-Zdrój w sezonie zimowym zamienia się w magiczny i pełen niezwykłego klimatu Retro Park Światła. Oczywiście to tego urokliwego miejsca warto wybrać się w podróż historycznymi i odrestaurowanymi wagonikami kolei linowo-terenowej.
Retro Park Światła możemy odwiedzać codziennie od godziny 15:00. Góra Parkowa do 2 marca będzie najjaśniejszym punktem w Krynicy-Zdrój! Na wzniesieniu zachwycimy się iskrzącą retro altanką, połyskującą fontanną, stylowymi retro samochodami czy patefonem, z którego usłyszeć można klimatyczną muzykę.
Kraina Żaru na Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim
Jeśli planujemy podróż w Beskidy, warto odwiedzić Międzybrodzie Żywieckie i Górę Żar. Na jej szczyt wyruszymy wagonem kolei PKL, a tam czeka na nas Kraina Żaru. Wzniesienie jest miejscem pełnym zimowej magii, które uatrakcyjniają rzeźby świetlne. To właśnie dzięki nim atmosfera jest bardzo ekscytująca i wyjątkowa.
Krainę Żaru z lśniącymi rzeźbami świetlnymi możemy odwiedzać od godz. 15:00 codziennie do 2 marca. Iluminacje nawiązują do głównych żywiołów obecnych na szczycie. Znajdziemy m.in. świetlistą paralotnię, szybowiec czy szusującego narciarza, a także wagonik i migoczące iluminacje choinek, które tworzą niezwykły klimat.
Warto wykorzystać wolny czas i odwiedzić wciąż dostępne najwyżej położne parki światła. Celebrowanie magicznego popołudnia czy wieczoru wśród tysiąca iskrzących się światełek, będzie niezapomnianym przeżyciem.
Aktualne godziny funkcjonowania ośrodków, dostępności atrakcji i kolei znajdują się na stronie www.pkl.pl.
PKL rekomendują rezerwację biletów przez sklep internetowy na stronie www.sklep.pkl.pl. Wstęp do iluminacyjnych atrakcji w ośrodkach PKL jest darmowy.