Trwa ładowanie...

Opłaty dodatkowe - nawet 386 zł za rezerwację miejsca na pokładzie samolotu

Ceny rezerwacji miejsca na pokładzie samolotu mogą wynieść od 5 zł. Tak - 5 zł. Ale na tym niestety nie koniec. Mimo że przewoźnicy niskokosztowi często oferują atrakcyjne ceny połączeń, ostateczna kwota na rachunku łatwo może wzrosnąć przez usługi opcjonalne. Dla wielu podróżujących takie koszty są często zaskoczeniem. Co ważne, różnią się one w zależności od linii.

Opłaty dodatkowe - nawet 386 zł za rezerwację miejsca na pokładzie samolotuŹródło: Fotolia
d3ild7v
d3ild7v

Do ceny wyjściowej biletu często należy dodać: opłaty lotniskowe, administracyjne, prowizję za płatność kartą, ale także opcjonalną opłatę za rezerwację miejsca czy odprawę.

Z najnowszej analizy portalu Kayak.pl wynika, że najtańszą rezerwację miejsca spośród przewoźników niskokosztowych - od 5 zł - oferuje Wizz Air. Ryanair i easyJet są na kolejnej pozycji z kwotą startującą od 10 zł. W liniach Norwegian za miejsce standardowe zapłacimy od 38 zł. Jednak podróżni, którzy chcą zapewnić sobie odrobinę dodatkowego miejsca na nogi, muszą liczyć się z wyższymi kosztami, np. od 53 zł w Ryanairze i 60 zł - w easyJecie. Jeśli zdecydujemy się na darmową opcję - miejsce zostanie nam wylosowane.

Kayak.pl
Źródło: Kayak.pl

Opłaty, które w tanich liniach często frapują podróżnych to także te, które trzeba ponieść za dodatkowy bagaż. I tak w Wizzairze za duży bagaż podręczny zapłacimy od 45 zł, a za rejestrowany do 23 kg - od 72 zł. W Ryanairze i easyJecie bagaż podręczny jest bezpłatny. U pierwszego przewoźnika cena rejestrowanego zaczyna sie od 45 zł (za 15 kg), a u drugiego od 74 zł za torby do 20 kg.

d3ild7v

Zależnie od wielu czynników różnią się także ceny rezerwacji miejsc w tradycyjnych liniach lotniczych. Pasażerowie linii Air France i Lufthansa mogą liczyć na bezpłatny wybór miejsca na krótkich trasach. Konkurencyjne stawki, także względem przewoźników niskobudżetowych, oferują linie LOT - wybór ulubionego miejsca na ich krótkodystansowych połączeniach kosztuje od 20 do 30 zł.

Na dłuższych trasach LOT-u za rezerwację podróżni zapłacą od 75 zł. Jednak na największe koszty muszą przygotować się pasażerowie, którym zależy na miejscu z dodatkową przestrzenią na nogi - u większości przewoźników takie siedzenia są droższe niż standardowe miejsca. Przykładowo w Lufthansie za taki fotel, podczas lotu długodystansowego, pasażerowie zapłacą od 215 do 386 zł, podczas gdy za rezerwację standardowego musieliby zapłacić 107 zł. Podobnie jest w TAP Portugal. Wygodniejsze miejsce na długi lot kosztuje 257 zł, a klasyczne - 107 zł.

Najniższą cenę wyjściową (47 zł) za wybór standardowego miejsca na trasie długodystansowej oferują linie SAS. Na krótkich trasach w tych liniach obowiązują takie same ceny zarówno za miejsca z dodatkowym miejscem na nogi, jak za standardowe, które kosztują od 56-64 zł.

Kayak.pl
Źródło: Kayak.pl

Źródło: Kayak.pl/WP

d3ild7v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ild7v